Tíšek99

Nějaký recept z čočkovýh klýčků?

Nenáte nějaký recept z čočkovýh klýčků?

Nejlepší odpověď
terry

Recept ne. Ale doporučení.

Konzumujeme v surovom stave samotné s maslovým chlebom, pridávame do pomazánok, alebo pridávame do zeleninových šalátov. Ja pridávam aj do „číny“.
Alebo nastrúham jablko, mrkvu, klíčenú šošovicu a med, citrón.

Až budou zrníčka měkká na skus, tedy dostatečně vyklíčená, vymažte pekáček olejem nebo sádlem, vsypte na něj čočku a dejte do trouby. Až se čočka trošku speče, vmíchejte česnek a sůl a ještě trošku dopečte. Správně propečená čočka má lehce spečené klíčky a krááásně křupe. Je to strašně, ale tak strašně moc dobré:)