Maljian

Nějaký recept s avokádem, kde nebude tolik cítit?

Dneska jsem byli na nákupu a koupili na zkoušku avokádo. Teď jsme ho ochutnali a nikomu moc „nejede“. Připadá mi ale škoda ho vyhodit. Nechutná avokádo lépe uvařené? Do jakého jídla ho dát, aby tam jeho chuť nebyla tak cítit?(žádná jídla, kde je avokádo hlavní složkou nebo nějaké pomazánky)
Doplňuji:
Avokádo máme zelené.

Nejlepší odpověď
briketka10

hledala jsem přímo vhodné pro tvou nemoc :
http://masaze-dana.cz/blog/ca­tegory/ovoce/a­vokado/
Doplňuji:
dále nesmíš jíst žádné tučné ani ostré
potraviny, aby se nemoc rozbouřila, tak
si to avokádo namačkej a dej si k němu
jemně pokrájenou šunku, nebo málo tučný
eidam či tvaroh budeš mít pomazánky
více :))

Další odpovědi
anonym

Černé nebo zelené??
Pomazánka – avokádo (´černé´) – oloupat, vyndat pecku a rozmačkat na kašičku. Na jedno avokádo tak 15 – 20 deka jemně nastrouhaného sýra (preferuju goudu), sůl a pepř (nebo jemňounce nakrájenou feferonku) dle chuti, česneku tak půl paličky (pomazánka je protiupíří) nebo o něco méně.
Zelené můžeš přidat do zeleninového salátu.

Barbora9

Také nejsem moc fanda avokáda.
Dá se ta avokádová pomazánka (přidávám tedy eidam).
Nebo naplnit například mletým masem a zapéct v troubě.
Nebo jsme měli jednou v restauračce rybu s avokádovým přelivem a ta byla výborná tedy. Tak zkus kouknout tady na jídelníček http://www.res­taurace-lavicka.cz/me­nuCZ.pdf a zadat ten název do googlu jestli ti vyjede recept, tam to avokádo bylo fakt chutné.

elektrikář

Avokádo se musí nechat dozrát teda zmněknout. Pomazánka se dá zjemnit tvarohem, mletou šunkou, vejci na tvrdo.Taveným či tvrdým sýrem.

Bob2

My děláme avokádovou pomazánku, přidáme tvaroh a jsou z toho výborné jednohubky 🙂
Jinak ten losos s avokádem a pažitkovým dipem musí být výborný, ještě jsem tam koukala v tom jídelníčku na ten salátek s lososem, ještě jsem tam nebyla, tak asi zajdeme.

květák75

No, aby avokádo chutnalo „správně“ tak je třeba ho nechat trochu uzrát. Být vámi to zkusím a pak možná změníte názor. Jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak zkuste mrknout sem: https://napovi­me.cz/navod/jak-jist-avokado/ Tam mají super návod jak avokádo zpracovat. 🙂