vivatis

Nějakou zajímavost o sardince?

Předem děkuji! 🙂

Nejlepší odpověď
fcoop

Šproty mají vlastní památník:

V létě roku 2008 ve městě Mamonovo, kde se nachází rybí továrna (1949), byl otevřen památník šprotům. Je to dvoumetrová bronzová socha plechovky, ze které vylézají šproty.

Život sardinek:

Před nedávnem se zjistilo, že přibližně 5 mld. ryb se sdružuje každoročně v jedno velké hejno, jehož délka může dosahovat 12 až 13 km. Sardinky následují studený proud. Jedna ze záhad přírody je každoroční migrace sardinek ve směru východního pobřeží Jižní Afriky. Tyto hejna ryb jsou sledovány tisíci delfíny, žraloky, velrybami a ptáky. Fenomén je opravdu unikátní a děje se pouze v provincii JAR Natale.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vsechno-zdraveho-obsahuji-sardinky

Další odpovědi
hanulka11

chutná velmi dobře a pomazánka je vynikající:D:D:D

venkovan

Jsou to ryby, které byly již několikrát v moři přeloveny. Tedy bylo jich loveno víc než se narodilo. Mám pocit, že dokonce někdy v druhé polovině 20 století byla tzv.: „sardinková válka“, kde byl prosazován regulovaný lov sardinek.
Podobný osud sardinek dnes následuje mnoho dalších druhů ryb.
Jinými slovy – i zásoby moře jsou jen omezené.