simoneta

Nějaké zkušenosti se zánětem dásní?

Ahoj, mám přesně týden po vytržený osmiček. Na horním patře je vše v pohodě,protože jsem měla zub z části venku. Na dolním patře ale cítím bolest, tlak v uchu a divnou chuť v puse. Dnes jsem byla na vytažení stehů,zubařka mi ránu sice vyčistila, ale klid jsem měla jen půl hodiny a všechno je zase zpátky. Nevíte někdo jestli to je normální nebo co si s tím počnout? Nechci chodit k zubařce zbytečně, protože jsem jí říkala že mě to bolí ale nic neřešila.
Doplňuji:
Rána je otevřená, takže v ní něco vidím ,nejspíše hnis .. Zkoušela jsem to vyndat ven desinfekcí a mezizubním kartáčkem. Ale bojím se, že se to zase objeví :(

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud bolest už nebyla snesitelná, vydesinfikoval jsem nad plynem jehlu a dásně několikrát propíchl. Je to drastické, ale většinou účinné. Závěrem je dobré vykloktat slivovicí.

Další odpovědi
mosoj

Koukej mazat k zubaři. Udělalo se ti suché lůžko a bez drenu se ti to nezahojí a bude to hodně bolet. To co vidíš je kost.

pusinka50

Jojo, jak píše dudu, i já kdysi již desinfikovala jehlu ohýnkem zapalovače a pak propichovala dáseň, aby ten šmorajs mohl ven.:-) Jehlu musíš vzít do pinzety, neb horká ti spálí prsty
Doplňuji:
Chtěla jsem napsat přesně to, co mosoj, tak to aspoň budeš mít potvrzené 2×. V díře vidíš kost – sanici. A jestli tě to pořád bolí, bude potřeba to drenovat, neotálej a utíkej k zubaři, můžeš taky chytnout zánět okostice, zánět v celé dásni