Pokročilý

Nějaké zkušenosti se zánětem dásní?

Ahoj, mám přesně týden po vytržený osmiček. Na horním patře je vše v pohodě,protože jsem měla zub z části venku. Na dolním patře ale cítím bolest, tlak v uchu a divnou chuť v puse. Dnes jsem byla na vytažení stehů,zubařka mi ránu sice vyčistila, ale klid jsem měla jen půl hodiny a všechno je zase zpátky. Nevíte někdo jestli to je normální nebo co si s tím počnout? Nechci chodit k zubařce zbytečně, protože jsem jí říkala že mě to bolí ale nic neřešila.
Doplňuji:
Rána je otevřená, takže v ní něco vidím ,nejspíše hnis .. Zkoušela jsem to vyndat ven desinfekcí a mezizubním kartáčkem. Ale bojím se, že se to zase objeví :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud bolest už nebyla snesitelná, vydesinfikoval jsem nad plynem jehlu a dásně několikrát propíchl. Je to drastické, ale většinou účinné. Závěrem je dobré vykloktat slivovicí.

Další odpovědi:

Zlatý

Koukej mazat k zubaři. Udělalo se ti suché lůžko a bez drenu se ti to nezahojí a bude to hodně bolet. To co vidíš je kost.

Stříbrný

Jojo, jak píše dudu, i já kdysi již desinfikovala jehlu ohýnkem zapalovače a pak propichovala dáseň, aby ten šmorajs mohl ven.:-) Jehlu musíš vzít do pinzety, neb horká ti spálí prsty
Doplňuji:
Chtěla jsem napsat přesně to, co mosoj, tak to aspoň budeš mít potvrzené 2x. V díře vidíš kost - sanici. A jestli tě to pořád bolí, bude potřeba to drenovat, neotálej a utíkej k zubaři, můžeš taky chytnout zánět okostice, zánět v celé dásni

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.