KubikS7

Kde najít nějaké bližší info o bataguru tuntong a hlavci plochém?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Batagur tuntong

Třída: plazi, Řád: želvy, Čeleď: želvovití

Zeměpisné rozšíření: Asie
V Indie až J Vietnam, Malajsko, Sumatra

Biotop: sladké vody
větší řeky a smíšené vody v deltách

Potrava: rostliny i živočichové
Mláďata se živí vodními bezobratlými, dospělí jsou převážně býložraví.

Rozměry: délka karapaxu až 65 cm

Rozmnožování: Samice kladou 10–30 vajíček až třikrát ročně. Při tom vylézají na písčité pláže, kde se shromažďují samice i z velké vzdálenosti (několika desítek kilometrů). Vajíčka naklade do jámy, kterou zahrabe a udusá a pak se vrací do vody.

Zajímavosti:
Krunýř je okrouhlý, s hladkými okraji, jako by celistvý. Na předních nohou má prsty spojené plovací blánou a 4 drápy. V době námluv láká samec budoucí partnerku dočasně výrazným zbarvením: modré pole kolem nozder, černá hlava, přední nohy a krk tmavě červené. Je kriticky ohrožený, v Evropě ho chová jen Zoo Praha.

Umístění: V pavilonu Indonéská džungle v horní části zahrady – nad hlavním vchodem do zoologické zahrady a též v pavilonu Čambal v dolní části zoologické zahrady v expozici s gaviály.

Doplňuji:
zadej si hlavec plochý do vyhledavače a budeš vědět co potřebuješ

Zdroj: http://www.zo­opraha.cz/cs/o-zviratech/lexi­kon/plazi/bata­gur-tuntong