jjsemtujak

Nehrozí riziko otravy methanolem?

Dobrý den.
Před chvíli jsem si v obchodě Bille koupil božkov meruňka 30% lihovina, ale nedošlo mi, že to může obsahovat methanol.
Je nějaký tip, jak zjistit, že je to čistý líh ethanol a ne jedovatý methanol?
Nerad bych se otrávil nebo při nejlepším oslepl, tak se ptám myslíte, že už to kontrolujou a nedovolí prodávat alkoholické nápoje s obsahem methanolu?
Doplňuji:
to Reuef:
Kolek nebyl červený ale černým písmem tak nevim nevim…

Odpovědi
Reuef

Nejjednoduseji to zjistis tak ze se podivas na kolek – ty novy uz maji cervene pismo

beer

Pokud to kupuješ v takovém obchodu jako Billa, Albert ap., už bych se nebál. Mohou ti na požádání také předložit certifikát.

marci1

Na adrese : www.certifika­celihovin.cz zadejte název požadované lihoviny a číslo kolku, aby jste měl jistotu, že lihovina je pravá.
Doplňuji:
Tedy že má pravý kolek.

gepik

Můžeš si nechat udělat na hygieně test za 800kč, pak budeš mít jistotu. Ale Božkov se pančoval málo, a pokud je na ní kolek a letošní datum výroby bude riziko velmi malé. Alkohol se pije pořád a už dlouho se nikdo neotrávil, takže to klidně můžeš pít. Dobrou chuť

huxa

Na toto můžu říct jen jediné, JSTE ZABEDNĚNEC!
Vždy se lidé otravovali methanolem, akorát teď se z toho udělal bům.
Nikdy nebude mít člověk jistotu, že právě z tohoto doušku pálenky se neotráví, teď měl jen o malinko větší pravděpodobnost.