ozzius

Jaká plynou rizika z toho, když auto nebude garážované?

Zdravím,
jaký plynou rizika z toho, když auto nebude garážované? Konkrétně kabriolet, bez pevné střechy. Hrozí, že by mráz dokázal nějak poškodit střechu či spáry a že by mohlo zatékat?

Nejlepší odpověď
gecco

To, že voda ve spojení s mrazem poškodí těsnění (střecha, dveře…) hrozí i autu s plechovou střechou…
😉
Kabriolety jsou, pochopitelně, háklivější – ale k eliminaci tohoto nebezpečí stačí přehodit přes auto (střechu) plachtu a zabránit tak zatékání…
😉

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Každému vozidlu nesvědčí odstavení na volném prostoru, kabrioletu pochopitelně více. Voda způsobuje korozi, mráz a voda na těsnících částech způsobuje degradaci případných těsnících materiálů a u kabrioletu textilnímu střešnímu plášti (pokud tento je z tohoto materiálu) a pak, samozřejmě, hrozí zatékání. Co se týká nátěrů karoserie, je v dnešní době situace poměrně dobrá, tyto jsou poměrně velmi odolné, jak vodě, tak i ledu a sněhu.