martinecek20

Nefunkční PC/Bios

Dobrý den dneska se mi povedla nepříjemná věc:vylilo se mi mléko na notebook (cca 500ml) naštěstí to byl nb od Lenova ThinkPad R500 a jelikož jsem ho chtěl pročistit tak jsem opravil i rozbitý větrák ale pak jsem jaksi zjistil že mi to nějak nešlo zapnout:vždy mi to ukázalo logo ThinkPad a pak error a k tomu že nějak není datum a čas a pak se přestalo zobrazovat i toto celý notebook je rozebraný tak prosím že mi pomůžete :( předem díky
Doplňuji:
Na vse reaguje vse jede jak na oko ma ale treba do biosu me,to neda bez hlasky se hned vypne ;(

Odpovědi
jpau

Nechal jsi ho pořádně uschnout? Ta validace datum a času je naprosto ok, zkus při startu modré tlačítko (ThinkVantage) mělo by tě to přepnout do biosu.

Jinak ti nedovedu poradit, protože jsi smysluplně nepopsal co se vlastně děje. Pokud to předtím šlo a teď ne, tak to vypadá na tu vodu (chvíli trvá než doteče tam, kde dělá problémy) nebo Tvoji neschonost (zatajil jsi ještě nějaký další krok mezi vlidací času a „přestalo zobrazovat i toto…“). – v tomto odstavci pochopitelně vycházím z toho, že se to nezapne vůbec

Pokud vidíš logo, tak je HW nejspíš ok a buď jsi špatně připojil disk nebo je potřeba potvrdit konfiguraci v biosu (stalo se mi to např. když jsem prohodil paměti mezi sebou v bankách – už ale nevím, jestli to byl zrovna ThinkPad).

Dokud neřekneš přesné podrobnosti tak se nedočkáš přesné odpovědi. Zatím jsi mě spíš docela pobavil 🙂

cochee

Problém je ten, že mlíko je mastné. Mi něco takového ještě pod ruce nepřišlo, ale asi bych to řešil oplachem nějakým nepolárním rozpouštědlem. Zkusil bych nejdřív třeba benzín a po uschnutí líh a po lihu destilovanou vodu, mezitím vždy sušit. Ovšem na mateřce je nejspíš nanesen ochranný lak, aby kovové spoje neoxidovaly, který by asi šel tím benzínem a lihem dolů… zapeklité…

martinecek20

Rak dneska se zapnul ale jako by se pokazde k necemu chtel dostat tak se mu to nepovedlo a spadl :(