kajicek94

Jak zprovoznit nefunkční externí disk Maxell, který se nenačítá, a nepřijít o data?

Dobrý den,
mám externí disk od společnosti Maxell, který má 1 TB. Když jsem chtěl obnovit notebook pomocí bitové kopie, tak se disk nechtěl vůbec načíst. Vložil jsem jej proto do pc a dopadlo to stejně. Když je disk v USB tak je z něj cítí mírná vibrace =což je dobře a dioda bliká jako o závod…

Nevíte prosím, jak to mám zprovoznit a neprijit o data? Pokud se disk nenacte, lze ho otevřít a dostat z něj ty data jiným způsobem?

Dekuji

Odpovědi
gecco

Pokud se nenačte…

  1. je v záruce? – reklamuj jej a trvej na obnově dat
  2. není v záruce?

2a. otevři krabičku a disk připoj v PC přímo na řadič (je to skoro jistě SATA)
2b. pokud jej nenačte OS/BIOS, nezbude, než se v disku pohrabat ´ručně´, ale to už je pro AspoňTrochuOd­borníka
2c. dej to do servisu (ale za ´záchranu´ dat zaplatíš majlant)

lexx

účet a záručák doufám máš ? to není pytlík bonbónů…zpravidla s omluvou vymění za nový kus, když se budou kroutit pohrozit ČOI, renenzí na obchodním portále (Heureka apod.) případně právníkem, voni vyměknou, uložená data, obávám se, budou z velké částí v háji leda schopnej ajťák něco zachrání

cochee

Jak tomu rozumět: na tom disku je uložena bitová kopie Windows? Jestli ano, jakým programem? Není možné, že by použitý program naformátoval tento disk nějakým speciálním způsobem, díky kterému je disk nečitelný jako běžný disk ve Windows a ožije pouze při použití téhož programu, při obnovování z bitkopie?