Nefungují titulky v DVD přehrávači

Vypálil jsem si několik filmů (AVI) na DVD, ale nevidím titulky. Musím mít nějaký speciální program? Nebo to nejde vůbec?

Odpovědi
taku1

Většina DVD přehrávačů by dneska neměla mít s AVI a titulky problém. Otázkou je, jak na tom některé značky jsou s podporou českých znaků. To se bohužel musíte zeptat prodejce, jestli přehrávač titulky umí, nebo ne a jak je podporuje. Každopádně bych dodržoval některá pravidla: soubor s filmem (AVI) musí mít naprosto stejný název jako titulky (takže film.avi, film.sub, například). Druhá věc, některé přehrávače umí jen jeden formát titulků (třeba SUB, jiné SRT), takže vyzkoušet na DVD RW stylem pokus/omyl, co zabere. Řešení by bylo mít DVD přehrávač s USB konektorem a filmy pouštět z externího disku či USB klíčenky (to si můžete rychle vyzkoušet formáty titulků).
Nebo AVI převést na DVD formát i s titulky (například program DVD Flick je zdrama, ConvertXtoDVD za peníze).

Jivinho

Skuste jiný prohlížeč, nebo nevypalujte filmy.