lenka.seda

Nefunguje mi hra,pořád mi to hlásí že se aplikace zhroutila kamarádka odmítá nahradit,protože ona ji ztratila.

Dobrý den měla jsem originál CD hru the sims2 a půjčila jsem ho kámošce. Ona ho ztratila, tak mi vypálila z internetu.
1.-mi to nefunguje a ona mi to ztratila před rokem a teprv ted mi to dala

2. je to kopie a já jí půjčila originál

3.-nevím, jak ji mám říct, že chci aby mi dala ten originál, protože nás stál okolo1000 kč

4.-když jsem jí to řekla, tak mi řekla že nemají peníze na to, že by potom musela na to dát ze svých peněz a to nechce

5.-jenže když ona si u mě zapomněla žehličku na vlasy, když u mě spala, a pak jsem jí ji chtěla vrátit, tak pořád, že nemá čas ať si ji ještě nechám, že nemá čas aby si pro ni přišla

6. když si pro ni po měsíci přišla, tak mi nadávala že nefunguje (a já ji nepoužívala, protože se mi to nelíbí, mám svoje vlnité vlasy ráda!) tak já jí koupila novou ze svého, stála mě sice jen 150 a ta moje hra stála okolo 1000, ale koupila jsem jí to ze svého

7. a ona mi tu hru nechce nahradit, že mi dala kopii, ale já tu kopii nechci, chci zpátky, co jsem jí půjčila, kdybych chtěla tak si tu kopii stáhnu zadarmo taky

8.- mamka už se taky začíná vztekat, že chce aby mi vrátila co si půjčila, už jsem jí to říkala hned potom co to ztratila, pak znova a znova a znova… a ona pořád nice, jen že nemá peníze, že by to musela ze svého, nebo by nemohla na tábor atd…
9.- je mi z toho až smutno, že já kvůli ní to ze svého dala, i když méně, byla jsem ochotná ji dát na to čas… jenže tohle je na mě už moc

10.-Děkuji, jestli si to někdo přečetl… A jestli jste to přečetli, tak doufám, že jste to pochopili a odpovíte…
Děkuji Lenka

Nejlepší odpověď
led

Tu je rada ťažká. Prirodzene vrátiť by mala funkčnú hru, tak ako bola zapožičaná, prípadne zakúpiť novú funkčnu hru.
Poučenie: originál hry a domáce úlohy sa nepožičiavajú.
Veď platí, že jediný opravnený majiteľ je držiteľ originálu (je to napísané tými najmenšími písmenkami na obale pod nálepkou).

Další odpovědi
Ella

No, to je dost nemilé. Kamarádka asi není až taková kamarádka, přece když si něco půjčím a ztratím to, tak je slušnost koupit náhradu, navíc pokud je to drahá hra a z vlastní zkušenosti vím, že základní datadisk Sims2 je teda dost drahý.
Já bych to vyřešila takhle – řekla bych jí ještě jednou, že chceš originál novou hru Sims2, že ty si jí taky koupila novou žehličku na vlasy a přitom ji ani nerozbila, a že už tě nebaví její výmluvy. Pokud bude znovu celou věc okecávat, tak bych jí řekla, že to řekneš jejím rodičům.
Tahle holka nejspíš nebude dobrý matroš na nejlepší kamarádku, příště bych jí nic nepůjčovala.

Ano, jít za rodiči, protože tady už ani nic jiného nezbývá. Pokud se sama bojíš jít, tak pošli mamku nebo jdi s ní. Jiné řešení nevidím, pokud chceš hru zpátky…
Hodně štěstí