Lul

Nefinitní verbální formy a rozbor slova

Prosím, dokáže mi někdo poradit a vysvětlit, co jsou to nefinitní verbální formy a co mají společného? A ještě jednu otázku bych měla, pokud má slovo strukturu [[[kořen]téma]kon­covka] a je volba ze tří slov, máváme, dáme, mámě, je správně máváme ( rozbor máv-á-me, dá-me, mám-ě) ?

Nejlepší odpověď
annas

Pro infinitníi tvary je společné to, že nevyjadřují všechny gramatické kategorie nižšího řádu.

Např.. slovesa.
K neurčitým tvarům patří tedy přechodníky, infinitiv, příčestí minulé a trpné. .U infinitivu určujeme vid a částečně je nositelem slovesného rodu.

Nebránit zlu, je skoro taková vina , jako je podporovat zlo. Nezbude mi nic jiného než odejít. Stěžovat si, na to je užije. To je rozdíl vážit si něčí práce, a zlehčovat ji

Tak si rozeberte i ostatních neurčité tvary.

Strukturu slov máte správně.