Gami.Pet

nedostava se mi okyslicena krev do nohou ? nebo cim to je ?

Mam problem s nizkym krevnim tlakem tzn kdyz rychlejct vstanu tak mam cerno pred ocima a je mi troxhu divne a proto vstavam pomalu, ale i tak se mi to nekdy trochu stane takze vstanu zacne to a jakoby mAm strasne slabe nohy a potrebuji si sednot souvisi to s tim co jsem napsala do otazky ? Proste je mam vyslable a takove malatne ale ne nadlouho musim si vzdy hned sednou nebo mozna by se mi i podlomili Cim to je ?
Ps: je mi 12 .
Doplňuji:
Je to dole u lytek stehna jsou ok …

Nejlepší odpověď
anonym

Gami.Pet, už je toho dost. Zcela vážně a bez potřeby urážet tě ti doporučuji vyhledat psychiatra. Co o tvých problémech, kterými nás tu tak hojně zásobuješ, ví tvoje máma? Vsadím se, že nic, protože tu bys asi neměla odvahu takovými dotazy zatěžovat.
Tvá snaha najít na sobě různé nemoci je chorobná. Jako dvanáctiletá holka bys měla mít úplně jiné starosti a hlavně zájmy. Dobrá třetina tvých otázek je o tom, co se ti na sobě nepozdává. Jsi prostě hypochondr, nebo do toho stádia rychle spěješ. A s tím je třeba udělat pořádek. HNED!!!
Rosteš a s tím může souviset kolísání tlaku. Není to ale nic vážného.
Doporučuji ti takové otázky příště dávat rodičím, případně sourozencům a uvidíš, co ti řeknou. S největší pravděpodobností tě pošlou do háje.
Přestaň se zkoumat a začni konečně žít. Ty máš být plná života a ne starostí o něj. Máš si hrát, lítat a blbnout s děckama venku. Máš se starat o školu a kamarádky. Vypni noťas a mazej ven. Pobyt na čerstvém vzduchu tě vyléčí tak rychle, že tomu ani nebudeš věřit.
Důvěřuj svým rodičům. Když na tobě budou vidět, že nejsi v pořádku, půjdou s tebou k lékaři. A hlavně – konečně už přestaň s tak zbytečnými dotazy. NIC TI NENÍ!!!
Doplňuji:
Ad samba – chce to chápat zdejší poradnu v širších souvislostech. Potom přestaneš spatřovat aroganci ve zcela věcném přístupu. Nemysli si, že jsem natolik „arogantní“, že si v případě jako je tazatelka, neprojdu její předchozí dotazy. Z těch vyplývá potom to, co za skutečný problém je třeba řešit. U takto mladýcvh osob je to většinou pouhá snaha na sebe upozornit. Laskavě si dej tu práci a mrkni se na to sama. Nepochybuji, že mi dáš za pravdu.

Další odpovědi
zjentek

no je to tím tlakem přeci, vždyť to píšeš. Máš nízký, tak trošičku potrvá, než se tělo dostane „do obrátek“. Jsi malátná po těch pár chvil, než se tělní tekutiny přizpůsobí a nastartují tě z režimu „bez pohybu“ do režimu „chodím“ ,) ..a při tom jsou černé tečky před očima a slabost, při které se podlamují nohy ,)

terry

!. co to má co dělat s neokysličenou krví v nohách? Jak jsi na to přišla?
2. to jsem měla na škole taky. Prostě vtsávej pomalu. Pomůže, když budeš sportovat.
3. co na to máma?
4. co na to doktor?

anonym

ján mám tlak kolísavý, někdy vysoký a někdy nízký, když vstanu rychle, tak se mi motá hlava, jako většině lidí, proto vstávám pomalu, ale když mě ten tlak chytne třeba při nákupu, tak nehledím na to, že na mě budou čumět jako pitomý, dřepnu a dám si hlavu mezi kolena, pak se to zlepší, jj cítím u toho ty slabé nohy, trochu jako mravenčení, podle otázek, které dáváš, se mi nezdáš nějak hloupá, myslím u toho na to, že ti je dvanáct, jak píšeš, zkus se tolik moc nesledovat, nebo si o tom povídej i s rodiči (pokud to jde), nebo je požádej, aby s tebou došli na vyšetření a budeš klidnější, nesmíš se pořád beruško tak moc bát, začaly ti už měsíčky? Může v tom být spojitost
Doplňuji:
Ocko – trochu míň arogance při odpovědích, nemusíš každého hned při otázkách tak moc urážet

anonym

ty jsi špatně četla moji odpověď, píšu tam jasně, že jsem si její otázky četla, ale nezdá se mi, že by byla na psychárnu, jak jsi jí navrhovala, což je dost urážlivé, je jí dvanáct, pokud je pravda, co píše …„LASKAVĚ“

zjentek

copak? Tipnu si- dostala jsi do interní pošty vzkaz od ocko s těmi kecy, co bys laskaě měla a neměla ,) viď? No oni někteří lidé tak nějak tuší, že by se měli vrátit úplně na začátek a učit se, jako malé děti ..ale vzhledem k jejich životu už by to byl pro ně delší kus, než to dojít do konce v té nevědomosti. Proto nechtějí začít u sebe. No, hlavně že tu její odpověď, co udělá ze zdravého dítěte blázna, soudně smazali ,)