Pavel1212

Nedostatek pitné vody

Prosím, potřebuju informace o nedostatku pitné vody – kde je tento nedostatek a taky nějaká čísla k tomu…, děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
rynek878

Nedostatek pitné vody je globálním problémem lidstva. Jestliže dnes žije 8% světové populace v zemích, kde se projevuje silný nedostatek pitné vody a dalších 25% v zemích, kde je situace jen o málo lepší, předpokládá se, že budou-li současné trendy pokračovat, budou v roce 2025 žít v zemích s vážným nedostatkem pitné vody dvě třetiny lidí. Dostupné pitné vody přitom stále ubývá – ve srovnání s rokem 1950 poklesly její stavy na méně než polovinu. Problémy trpí nejvíce subsaharská Afrika.
více viz link:

Zdroj: http://zachran­mesvet.blog.cz/0804/ne­dostatek-pitne-vody