JanaSw

Nedostatečně oznámkovaný dopis do zahraničí – jak postupuje pošta?

Nedostatečně oznámkovaný dopis do zahraničí : Zajímalo by mě, jak postupuje pošta v případě, že odesilatel vhodí do schránky obyčejný dopis do zahraničí, ale nenalepí známky v odpovídající hodnotě. Když je na obálce uvedena zpáteční adresa, vrátí se zásilka odesilateli nebo je k doplacení vyzván adresát v cizině? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, kam konkrétně. Pokud je dopis do země s kterou má ČP dohodu, tak postupuje stejně jako u vnitrostátní pošty. Dopis doručí a doplatek, včetně poplatku za tuto službu doplatí příjemce. Pokud dohodu nemá, vrátí dopis na odesílající adresu a poplatek zaplatí odesílatel. V případě že neni uvedena zpáteční adtesa, dopis se nedoručí a zlikviduje.