Klára K.

Nedokážu cítit sebelítost. Je to dobře nebo špatně?

prostě když se mi něco zlého stane nebo tak, tak jsem buď naštvaná na toho, kdo mi to zlé způsobil, nebo pokud se to děje kvůli okolnostem, tak se s tím buď smířím nebo jsem naštvaná sama na sebe. Ale nikdy necítím sebelítost. Je to dobře nebo špatně?
Docela jsem ráda, že to necítím, nechci být nějaká ufňukaná přecitlivělá a tak, vlastně jsem docela ráda, protože proč být smutná a litovat se kvůli něčemu, co nejde změnit, a pokud to změnit jde, tak proč s tím nic nedělat? Ale na druhou stranu je sebelítost jedním z pocitů, a člověk by ho měl cítit v určitých situacích.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

S tím nic nenaděláš, to máš od přírody. T-typy (viz Typologie MBTI), jsou už takto nastavené. Kdybys byla F-typ, užila by sis sebelítosti více.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně je to dobře – ať už člověku ublíží někdo, nebo se prostě jen něco nepovede, nedopadne podle přání (předpokladu…) – je nehorší reakcí sebelítost.
Vždycky je lepší se ´zdravě´ naštvat a vzniklou situaci řešit – než sednout do kouta a ronit krokodýlí slzy nad sebou samým.
😉
Máš to dobrý.

badisko

Vitej v klubu tech vice osvicenych …

Awe

sebelítost nepotřebuješ