annas

Nedávno se fcoop ptal na agresivitu lidí. Mě zajímá, do jaké míry jsou i lidé laskaví? Vyplácí se vůbec laskavost?

Laskavější lidé jsou nejen spokojenější, ale dožívají se i vyššího věku. Claire Buckisová

Co si pod poojmem laskavost představujete?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pod pojmem laskavost si představuji člověka dobrého.Jenže těch dobrých lidí pomalu a jistě ubývá a převládá mamon.Představa dobrého a laskavého člověka je popsána osoba babičky od Boženy Němcové.A laskavost je vrozená nedá se naučit.

Další odpovědi
arygnoc

lsskavost a ochota pomoct se nevyplácí (osobní zkušenost).

Ale je to nevyléčitelná „choroba“.

Choroba proto, že jí trpí málo jedinců z celé populace.

anonym

Laskaví lidé?Málo jich,laskaví lidé jsou milí,věčně ochotni pomoci druhému(i jen slovem),sami laskaví lidé mají mnohdy krušný život.Být laskavý se mnohdy ale nevyplácí!

ten který je

Nebudme škarohlídi,důkazem že ještě žijí laskaví lidé jsou až na pár vyjímek uživatelé těchto stránek.Je to pěkný když si zde lidé pomáhají různými návody a radami.:-)

anonym

Byt laskava pro me znamena neco jako hodna , prijemna , mila, pripravena pomoci … ale pozor ! Podle me je jen tenka hranice stat se z laskave blbou . 🙂 -iv-

žolik

Lidi jsou opravdu agresivní,zákeř­ní,takových se raděj vyhybat,jsou lidé laskavý to mají v sobě,nedá se laskavost naučit,ten dotyčný je tak nastavený,jsou to lidé kteří vás vyslechnou,ne­urazí,nepohrda­jí,skrátka mají dobré srdce.

Zdroj: žolík

Drap

Snažím se být laskavý a ochotný pomoci. Dost dobře nedovedu nikomu říkat ne. V poslední době však nabývám i dojmu, že z ostatních lidí se laskavost nějak postupně vytrácí a dokonce že snad je té mojí někdy zneužíváno. Bohužel, asi to tak nese doba.

Děda Louda

Korunu svému dotazu jednoznačně nasazuješ otázkou, jestli se laskavost vyplácí. To je hnus (nemyslím tebe, ale ten nápad).