annas

Nedávno mi psala známá, která bydlí v obci Charváty. Souvisí Charváti(y) nějak s Chorvaty?

Nejlepší odpověď
anonym

Charvát je příslušník chorvatského národa,takže asi nějací předci přišli na naše území,mimochodem Charvátovi bydlí kousek od nás,Hotvátovi taky,ale ti od tamtud nebudou určitě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Char­v%C3%A1t

Další odpovědi
vagra

Původně v raném středověku sídlili v dnešním jižním Polsku tzv. Bílí Charváti. Část jich zůstala na svém místě, ale další putovali dál dvěma směry.
Jedna skupina se v 7. století vydává na území dnešního Chorvatska a části Bosny a Hercegoviny, kde v průběhu 10. století zakládá království. Další část Charvátů vyráží na východ a severovýchod současných Čech, kde vytvářejí knížectví. To ale koncem 10. století podléhá přemyslovské nadvládě.
K další migraci na naše území, došlo v době expanze Osmanské říše. Ta v průběhu 17. století dokonce ohrožovala středoevropskou habsburskou monarchii. Charvati proto přišli i na jižní Moravu a osadili několik vesnic. Mísili se s místním obyvatelstvem a postupně ztratili svůj původní charakter i jazyk. V 19. století splynuly nadobro, i když asi ve třech obcích se jazyk udržel. Dnes se
zkoumá minulost Charvatů u nás a posuzují se historické prameny.

Zdroj: History-tištěný zdroj

mosoj

To šel praotec Čech s Charvátem světem když došli na horu Říp Čech už toho měl dost a tak zůstal. Charvát vesele pokračoval a zastavilo ho moře.