Lenča59

Něco vám spadne přímo pod nos, ale najdete to o pět metrů dál…?

taky se vám stane, že upustíte např. hřebík, zastihnete jak vám spadnul přímo k nohám, ale pak ho po zemi hledáte 5 minut a nakonec ho nenajdete nebo ho najdete o pět metrů dál?
a nebo když ten hřebík chcete zvednout, ohnete se pro něj třeba 3× protože ho nemůžete chytit ? 😁

Nejlepší odpověď
anonym

Stává se mi to také, hlavně u malých předmětů (matičky, šroubky atd).A nejvíce mě naštve když spadne šroubek či matička, já to nemohu najít, dojdu si do garáže pro nový a jen ho namontuju, tak ten starý najdu.

Další odpovědi
led

Je to normálne, stáva sa to „snáď“ každému, kot robí niečo s malými predmetmi. Najhoršie je to pri koberci, alebo rôznofarebnej podlahe. Pri zohnutí sa zmení uhol pohľadu a už to malé prťavé, ale hlavne potrebné, nevidíme. Najčastejšie pri takom hľadaní hladím podlahu a ten klinček alebo ihlu pocítim…
Máte pravdu, zahadným spôsobom podľa Murphyho pravidla dopadu a odrazu „ak nám niečo padne na zem, odrazí sa to nepredvídateľným smerom tam, kde to nájdeme, keď to už nebudeme potrebovať.“