amelie95

Něco do Občanky.Musím uhodnout vynálezce ale nemůžu to najít na internetě :/

Kdo vynalezl kontakt. čočky a umělé vlákno silon?

Kdo objevil že existují 4 skupiny lidí,jejichž krve se navzájem při smíchání nesnášejí.Podle toho lze lidi zařadit do 4 skupin..?

Jsem nositelem Nobelovy ceny za chemii a získal jsem ji za objev polarografie(metody sloužící ke studiu různých dějů ve fyzikální chemii) – kdo je to..?
Doplňuji:
toho vynálezce čoček jsem taky hned našla- já jsem to akorát blbě napsala.Napsala jsem vynálezcde čočky :D..ale pak už jse to opravila a už to mám :D

Nejlepší odpověď
venkovan

Ty nás ale houpáš. Vynálezce kontaktních čoček jsem našel po prvním zadání. A to další ani hledat nebudu.
Děvče – přeci nejsi tak pohodlná abys takové informace si nenašla sama.
Doplňuji:
No vidíš, že jsi šikovné děvče.

Další odpovědi
dudu

Jaroslav Heyrovský (20. prosince 1890, Praha – 27. března 1967, Praha–Smíchov) byl český fyzikální chemik, objevitel a zakladatel polarografie a nositel Nobelovy ceny za chemii z roku 1959.

Doplňuji:
Prof. MUDr. Jan Janský (3. dubna 1873, Praha – 8. září 1921, Černošice) byl český neurolog a psychiatr, objevitel čtyř základních krevních skupin.

Prof. Otto Wichterle – vynálezce kontaktních čoček svých očích? Byl to profesor Otto Wichterle (1913 – 1998) jenž se narodil v

lexx

proč se namáhat s ňakým gúglem, diskutéři ochtně pomohou, což…