vlk samotař

Nechybí vám nostalgie parních lokomotiv-dneska u nás jela pára

Nejlepší odpověď
anonym

Chybí mi toho z minulosti mnohem víc. Včerejší otázky na odpovědích mne docela zaskočily, dnes to není lepší.
Začínám mít pocit, že nějak rychle poslední dva dny stárnu. Docela by mne potěšilo, kdyby se dalo vrátit o cca 50 let zpátky. Nechtěla bych být o padesát let mladší, chtěla bych v té době dožít.
Vzpomínám si na cestu vlakem, když jsme jeli na výlet na Slovensko. Celí umounění jsme byli už z vlaku, protože bylo horko a my větrali jako o duši a popílek byl všude. Byla to ale krása – byli jsme ještě dětmi a blížily se prázdniny a léto. No a pro školáky nemohlo být nic hezčího (výlet, vysvědčení a dva měsíce volna).

Další odpovědi
Sůwa

Nechybí, protože bydlím nedaleko jedné z mála posledních neelektrifikovaných tratí a často se tu natáčejí historické filmy. Jednou jsme jeli starým vláčkem na výlet, vpředu i vzadu lokoška a hlavu jsem měla plnou uhlíků. To zas je rub té nostalgie 🙂.

Drap

Chybí. Nejkrásnější bývaly ty lokálky a jízda s nimi. Jako třeba na Sázavě.. Bydlím velice blízko nádraží, také trati která nemá elektrifikaci a několikrát do roka se zde pára objeví. Každý rok , při místních slavnostech jich tady bývá několik vždy několik dnů, kdy si je zájemci mohou prohlédnout.

dudu

Nechybí, třeba cesta v „hitláku“ z Brna do Prahy, kterou jsem byl nucen občas absolvovat nebyla zážitkem na který se rádo vzpomíná, natož aby si jeden přál opakování.