Bronzový

Nechtěné reklamy

Neustále se mne objevují v mailech reklamy na půjčky a podobně přestože jsem o ně nikdy nežádal a naopak jsem je vyklik, že s jejich zasíláním nesouhlasím.
Je jich opravdu hodně během jednoho dne.

Nechci to řešit přes úřady a tak se chci zeptat.

Existuje nějaká možnost těmto vtíravým skupinám bez vkusu to oplatit stejnou mírou a na jejich adresu zaslat po částech například celého od Jiráska ( s jiným autorem to nedávno vyřešil jeden borec v Anglii, ovšem přes mobil ) a nebo něco podobného aby pochopili jak jsou otravní?

Díky.

_
Doplňuji:

Takže si mohou dělat co chtějí?
-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To, že je v mailu "nezasílat" neznamená, že ti je nebudou zasílat, spíš naopak. Spammer tím zjistí, že je daná mailová adresa aktivní, v užívání. Samozřejmě ji dál používá nebo prodá. A při prodeji má taková adresa větší hodnotu.
Takže prostě na to vůbec nereagovat.
Jinak pro jak postupovat úředně viz http://www.uoou.cz/…
Doplňuji:
Mimochodem, adresa odesílatele obvykle nebývá skutečná obchodní mailová adresa, takže kontraspammování moc smysl mít nebude.

Další odpovědi:

"Takže si mohou dělat co chtějí?"
Ne - ale jejich postižitelnost je tak obtížná a případně prokázaná škoda tak nízká, že se jejich ´stíháním´, de facto, nikdo moc nezabývá.
___
Nejlepší je dodržovat pár organizačních zásad a pak budeš mít ´klid´:
- založ si spamový mail (jen pro účely různých registrací na netu atd.)
- svůj soukromý (skutečně používaný) mail sděluj jen ´důvěryhodným´ lidem
- nastav si rozumným způsobem spamové filtry
- nepřeposílej řetězové maily (a vynadej každému, kdo jej pošle tobě)
- na případně došlé spamy neodpovídej, ´neklikej´- rovnou je maž

Stříbrný

Pohraj si s antispamovým filtrem. Na spam nikdy nijak nereagovat , na nic v něm neklikat.

Diskuze k otázce

Zlatý

zzzzz

A šel by ten Jirásek odeslat přes nějakou SMS bránu jedním kliknutím na mobil firmy, která ty půjčky nabízí?

Bronzový

Hamon

Pozor, aby ses nedostala do konfliktu se zákonem. A pokud bys tím způsobila závažnou poruchu ve fungování právnické osoby, mělo by to velice nepříjemné důsledky. Viz § 270 a následující trestního zákoníku.

Ačkoli jsem příznivce "oko za oko..." (tj. odškodnění by mělo být ve stejném poměru k příjmům škůdce, jaká škoda vynikla poškozenému v poměru k jeho příjmům), nemorální podnikání neznamená, že je nelegální, nebo že lze vzít zákon do vlastních rukou. Bohužel.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.