huxa

Nechtěně jsem si dal otevírat všechny soubory .exe v poznámkovém bloku, jak to změnit? programy mi nejdou zapnout a vše

všechny ikonky se mi předělali na ikonku poznámkového bloku
Doplňuji:
Oprava, pouze zástupci programů .exe nefungují

Odpovědi
Bedy

Nejjednoduší v tomhle případě bude spustit Obnovení systému.
Skoč do C:\Windows\sys­tem32\restore\rstru­i.exe a tam ten soubor rstrui.exe přejmenuj na rstrui.com nebo třeba rstrui.scr – prostě mu dej jinou spouštěcí příponu.
Tam to spusť a a obnov systém na čas před tenhle zásah.
Prostě asi nejjednodušší řešení, běžným uživatelům zásadně nedoporučuju se hrabat v registrech.

anonym

Buď vymazat z registrů spouštěcí hodnotu které je *.exe ‚Notepad‘ (podobné to bude) a nebo si najít od Microsoftu Fix pro Exe.

JájsemRaibek

Záleží co máš-xp?
Co takhle kliknout pravým tlačítkem a vybrat nabídku oevřít v programu, pak zadáš v jakém a zaškrtneš pokaždé použít tento program. Nyní se už nepleť, jinak to budeš opakovat.

huxa

moc děkuji bedy-toto mě také napadlo, bohužel, nešel spustit běžným způsobem :) naprosto to pomohlo a bylo to vážně to nejjednodušší