Nechtějí pomoct, proč mi jim tedy „dáváme“ peníze?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/252376-evropa-cinu-nepochopila-zadnou-pomoc-cekat-nemuze.html

Pokud bychom si neničili jako ČR trhy do vezené z jiných států a měli vlastní „rezervy“, byla by nám naprosto ukradená budoucnost eurozóny, ale my si pouštíme sem číňanské výrobky, které mnohdy neodpovídají kvalitou ceně, přestože jsou levné. Proč je nevyhodíme a neobnovíme si naši výrobu?

Nejlepší odpověď
lexx

A komu budem prodávat ? Trhy jsou dávno rozdělené, obsazené. Kdo bude u nás makat 12 hodin na 3 směny za rýžovou polévku jako Asiáti ? Již minimální mzda (ČR 8500 Kč brutto / měs.) + odvody činí naše zboží cenově neprodejné. Tahle neuvážená stratégie dovozu čehokoliv započala hospodářský pád USA. Jenomže, oni mají nějaké rezervy. My holé zadky. Žlutá rasa ovládne tento svět. Bez tanků, kanónů, raket a mašinkvérů. Hospodářsky.

Další odpovědi
www

Za prvé nelze tak levně vyrábět, asijský trh je levnější díky levnější práci. A druhak o to politikové nestojí – to nejsou jejich židle 😁

mosoj

Co se týká výroby větší blud se hned tak nenajde a co se týká Číny?

Tak jako Amíci ekonomicky položili východní blok tak Čína položí ostatní svět včetně Amíků i Rusů. Oni se budou chtít s Čínou zbratřit. Je ale otázka jak dalece si je Čína pustí k tělu. Sibyla měla pravdu !! a Mayové též.

Čína má obrovské + v autoritativním režimu a to ji umožňuje nebývalý růst ekonomiky. Nic jiného než autoritativní režim nemá u lidské rasy naději.

Je otázka zda to něco nové, co má v roce 2012 nastat již nenastartovalo.

anonym

Cina uz nas ted nenapadne pozira … ziska casem vsechny a vsechno. A bez valek. -iv-

GM

Už to dávno začalo – kniha „Proroctví o Evropě z knihoven palmových listů“ od Němce Thomase Rittera.