Avatar uživatele
Pokročilý

Nechci vidět otce, mám na to právo?

Dobrý den všem , chci se zeptat , když nechci mít žádnou komunikaci s otcem atd. mám na to právo? Děkuji za odpovědi. Krásný den.
Doplňuji:
Je mi 14 let.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ty jseš ve věku kdy máš právo říct co chceš,sám se rozhoduješ,musíš to probrat s někým máma,socialní pracovnice,nikdo ti to nemůže nařídit.

Zdroj: žolík

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nepíšeš zde kolik je ti let ale každý na to má právo.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vezmeme k ruce zákon o rodině, tak je zde jedno důležité ustanovení v § 35 :

"Dítě je POVINNO své rodiče ctít a respektovat."

Jinými slovy, ´právo´ je na straně tvého otce...

Na druhou stranu si ve tvém případě neumím dost dobře představit, jak se tvůj otec bude svého práva (že jseš povinen jej respektovat) domáhat.

Na tomto místě není prostor pro psychologickou poradnu, ale upřímně ti radím zvaž, zda by sis neměl o svých problémech s otcem, popovídat s nějakou třetí (nejlépe nezaujatou) osobou..., vždyť je ti teprve 14 let !!!

Zdroj: http://www.zakonycr.cz/seznamy /094-1963-sb-zakon-o-rodine.ht ml

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.