Duvemblejt

Nechci vidět otce, mám na to právo?

Dobrý den všem , chci se zeptat , když nechci mít žádnou komunikaci s otcem atd. mám na to právo? Děkuji za odpovědi. Krásný den.
Doplňuji:
Je mi 14 let.

Nejlepší odpověď
žolik

Ty jseš ve věku kdy máš právo říct co chceš,sám se rozhoduješ,musíš to probrat s někým máma,socialní pracovnice,nikdo ti to nemůže nařídit.

Zdroj: žolík

Další odpovědi
panenka

Nepíšeš zde kolik je ti let ale každý na to má právo.

standa

Pokud vezmeme k ruce zákon o rodině, tak je zde jedno důležité ustanovení v § 35 :

„Dítě je POVINNO své rodiče ctít a respektovat.“

Jinými slovy, ´právo´ je na straně tvého otce…

Na druhou stranu si ve tvém případě neumím dost dobře představit, jak se tvůj otec bude svého práva (že jseš povinen jej respektovat) domáhat.

Na tomto místě není prostor pro psychologickou poradnu, ale upřímně ti radím zvaž, zda by sis neměl o svých problémech s otcem, popovídat s nějakou třetí (nejlépe nezaujatou) osobou…, vždyť je ti teprve 14 let !!!

Zdroj: http://www.za­konycr.cz/sez­namy/094-1963-sb-zakon-o-rodine.html