pusinka50

Nechci tu vířit nějakou politickou debatu, každý máme už té české politiky dost…

ale vysvětlí mi někdo, jak to, že se na rozhodování v parlamentu podílí i strana LIDEM, kterou NIKDO nevolil a která VZNIKLA SAMA OD SEBE?
Vždyť nám mohou vládnout jen ty strany, které si lid zvolí ve volbách, jaktože tato strana „úřaduje“ bez zvolení? Názory Karoliny Peake mě naprosto nezajímají. Co můžu já jako občan udělat pro to, aby strana LIDEM zmizela ze scény? Psát svému senátorovi, co jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš psát senátorovi, poslanci za Tvůj obvod, zveřejnit svůj názor na internetu. Klidně můžeš napsat do televize (zkusila bych Míšu Jílkovou, Radka Johna), rozhlasu a otravovat na všechny strany. Třeba se připojí dost lidí, aby Tvůj hlas nebyl osamocený a aby se tu něco pohlo k tomu, aby nás političní představitelé přestali vystavovat své zvůli.

Další odpovědi
mosoj

Mají špadnej kodex.
Doplňuji:
do háje " špatnej "

led

„ale vysvětlí mi někdo, jak to, že se na rozhodování v parlamentu podílí i strana LIDEM“
je to jednoduché. Prax používaná aj na Slovensku.Poslanca parlamentu nemožno z poslaneckej funkcie odvolať v zmysle zákona…
Do parlamentu prídete ako zvolený člen jednej politickej strany. Počas funkčného obdobia poslanca „rodnú“ stranu opustíte a založíte novú stranu, ajhľa v parlamente sa zjavil nový legálny rozhodovací člen aj bez volieb. A názor voličov… ulica predsa nebude rozhodovať, vy, ulica, nemiešajte sa do panských huncústiev a prekáračiek… my sme zástupcovia ľudu, my rozhodujeme, čo je dobré, spravodlivé, čo je pravda,…

Reuef

Jedine, co muzes jako obcan udelat, je jit k pristim volbam a zvolit nekoho jineho.

anonym

pusinka, vy si neuvedomujete jednu vec: tie prasiatka, ktoré ste zvolili ku tým válovom, vôbec, ale vôbec nezaujíma váš/náš/môj názor, najmä pokiaľ sú u toho válova.
Takže pokiaľ sa neudeje nová „európska jar“ (alebo aspoň nejaká „domáca jar“), tie svine tam budú stále a budú užierať a užierať stále.
Poviete si, že riešenia asi niet, že keď tam budú iní, že to dopadne tak isto. A máte pravdu.

Nie som ani nechcem byť prorokom, ale najlepšie nám to zo ukázal pán Fischer, ktorého si nesmierne vážim:
úradnícka vláda odborníkov je najlepšia. Najmenej afér bolo počas jej pôsobenia (bola vlastne nejaká?), z tej vlády nikto nie je obžalovaný za korupciu, pokiaľ viem, ani nikto z nich nevymenil manželku za „novší model“ a podobne.
V tom by som videl riešenie – vládu odborníkov.
a straníci nech sa hádajú kde chcú, len nie preboha vo vláde.

zjentek

bez urážky,s úctou- nemá smysl zabývat se nepodstatnými věcmi. Příklad: uslyšíte jméno politika a odpovíte: kdo to je? Tím to zvadlo, bez jména je jen člověk. Bez moci. Snažte se rozšířit odkaz, ať se tak chová většina. Uvidíte, co se stane. Rozhodně neprospěje ten impresionismus- až oni, tak já taky.Já se klidně vrátím někam do chrámu a budu jíst, abych žil, ne žít, abych jedl. Ale začne u sebe každý? Jsem taky čechem. Neplačme na špatném hrobě.A říkáte- každý máme už té české politiky dost

odpomass

Předevšim by ses měla venku proběhnout, než sem něco napíšeš. Agresivním příspěvkem budeš leda pro smích.
Každopádně jak již bylo řečeno, ať se nám to líbí nebo ne, paní Peake je v politice oprávněně, stejně jako strana LIDEM, která vznikla z oprávněných členů vlády. Někdo to možná nechápe, mnozí s tím nesouhlasí, ale to je tak všechno, co se dá v mezích zákona dělat.
JEDINÉ, CO ZMŮŽEŠ, JE JÍT VOLIT PŘI DALŠÍCH VOLBÁCH.
Zbytek na své pozici neovlivníš.

anonym

A takhle přesně vznikla v r.1998 UNIE SVOBODY.Strana, kterou taky nikdo nevolil, několik ODSáků se trhlo od své strany a také si uprostřed volebního období utvořilo svou stranu.Taky jsme jako voliči tenkrát NEMOHLI NIC DĚLAT.
Takže nic nového se tady v české politice neděje.Jak se říká"kapři si svůj rybník nevypustí" a jdou proti zásadám demokracie.

pusinka50

ad Reuef: tobě zřejmě uniklo, že stranu LIDEM NIKDO NEVOLIL, ZVOLILA SE SAMA JEN SBÍRÁNÍM PODPISŮ!!!

pusinka50

očko, to zveřejnění na internetu, to mohu asi akorát na sociálních sítích, jako je facebook, nebo ještě někde jinde? Fakt už jsem tak nakrklá na tehle režim, že i když vím, že nic nezmůžu, chci pro lepší poměry něco udělat. I když se to nezmění, současní boháči se svých koryt nepustí, Klaus byl spřažen s ruskou mafií i oni všichni jsou provázaní, ale aspoň bych měla lepší pocit, že jsem pro to něco udělala, než sedět a mlčet. Naší senátorce jsem písemně vyjádřila podporu v žalobě V. Klause, protože jestli něco, tak si zaslouží sedět za restituce a kuponovou privatizaci naší republiky, kterou tím pádem celou prodal a nabalíkovali se opět jen bohatí a ti nechtějí zchudnout, tak budou dřít nás chudé z kůže, dokud si to necháme líbit:-( Už toho mám dost…