huxa

Nechci stále kouřit, pít, či brát drogy, abych pochopil ostatní lidi, pomůžete mi?

Dobrý den, jsem vcelku no-lifer; pořád jsem u PC a jdu cca. 5× měsíčně ven na pár hodinek s nejlepším kámošem. Bohužel, já k tomu oproti ostatním vrstevníkům mám důvod. Napsat umím každému cokoliv, ale zavolat mu či se s ním setkat je pro mě už daleko těžší. To samé je, když jdu do škole, nebo jen když se mám setkat s rodinou. Nevěděl jsem, jak reagovat, když mi umřela před pár týdny babička, prostě jsem to bral jako hotovou věc, jak kdybych rozlil pití, akorát jsem ho nemusel utírat… Také nechápu různé starosti ostatních v mém okolí. Naprosté stresování skrz blbosti, jako je moc práce, že jim nechutná jídlo, atd. to bych ještě skousnul, ale před chvílí jsem zkoušel natočit patnáctisekundové video o tom, že chci natáčet videonávody s komentářem na různé věci (vkládání modů do her, …). Nechtěl jsem to ani někde uveřejnit, jen zkusit, jaký bude zvuk z nového mikrofonu (nikdy předtím jsem si s nikým nevolal ani nic podobného). Takže jsem to potichu odříkal, potom se začal smát, jak sem to dokonil a od té doby se mi strašně zvýšil tlak a zhoršilo dýchání, dosti mi to připomnělo slabší astmatický záchvat. Na toto mi pomohla jen cigareta. Nechci takto žít, ale jinak to nejde… nedokázali byste mi pomoci? odbornou pomoc rozhodně vyhledat nechci… maximálně jen přes internet

Nejlepší odpověď
NatálkaR

Zkus si pustit video Nicka Vujičiče na youtube.com a pochopíš proč se radovat ze života a začít žít. Naše problémy a pohledy na věc jsou často malicherné. Určitě se na to podívej. http://www.you­tube.com/watch?v=vCvbNcM­xXo0

Další odpovědi
anonym

huxo, proč potřebuješ pochopit ostatní lidi? Už to je dost deprimující otázka. Některým lidem prostě nikdy neporozumíš a je lépe se s tím vyrovnat. Jednoduše je zkus přijmout s jejich odlišnostmi i s jejich často „pitomými“ názory. Nemůžeš reagovat na všechny podněty ve svém životě podle nějakého předepsaného vzorce, protože ani všichni lidé nejsou stejní. Univerzální příručka na city, pocity, reakce… prostě není.
Asi správně chápeš, že problémy s dýcháním a další potíže vyvolává psychická rozladěnost. Něco se ti podvědomě nelíbí a organizmus na tento podnět okamžitě reaguje. Ty většinou reaguješ na tento podnět, namísto abys přemýšlel o jeho příčině a zkusil odstranit problém v místě jeho vzniku.
Dělej to opačně. Vykašli se na drogy a návykové látky jako takové. Snaž se přijít na to, proč Tě stresují běžné věci, jako je osobní kontakt s jinými lidmi, projevy lidskosti, lítosti a další. Příčinu najdeš jen sám v sobě. Tedy ve svém mozku.
Moje rada? Spíš přání: Moc Ti přeju se z toho dostat. Připadá mi, že jsi skutečným produktem své doby (počítač a internetové spojení s kýmkoliv a s celým světem lidi navzájem odcizují). Uvědomuješ si, co Ti nesvědčí, co Ti působí potíže. Tak se s nimi zkus pomaličku začínat vyrovnat. Vázne Ti komunikace s lidmi, tak si najdi takové kamarády, s nimiž budeš mít o čem mluvit. Nenásilně, pomalu to zkoušej, stále znovu. Když budeš mít o čem se bavit, tak ten čas nebude ztracený. Nehodnoť se očima jiných lidí, ani se s nimi nesrovnávej. Každý jsme originál. A hlavně: žádné podpůrné šmejdy Ti nepomohou. Tohle chce jasný, ničím nezakalený, rozum.

anonym

Máš deprese a s nimi spojené psychosomatické projevy.Proč si myslíš,že musíš pochopit jiné lidi? Nebo že by měl někdo chápat tebe? Připadáš si odlišně,ale protože si zalezlej doma u PC,tak ani nevíš jestli tomu tak skutečně je.Nebudu ti radit abys za každou cenu šel do společnosti,ale ty sám můžeš vyrazit do přírody.To tě také může nabít pozitivní energií a potom třeba sám od sebe přijdeš na to jak pokračovat dál.Určitě máš na něco talent nebo nadání,najdi si nějakého koníčka a třeba najdeš skrze něj lidi a podobnými zájmy.A přestaň se stále tak rozpitvávat a pozorovat,namiř svou pozornost na něco užitečnějšího­.A neposlouchej a nečti takové ty „temné“ záležitosti,to tvoje stavy jen prohloubí.Mysli na to,že energie,které „vysíláš“ ven,takové se ti ve zvýšené míře vrací zpět.Když se tváříš a chováš jako kakabus,budou se na tebe lepit lidi podobného zaměření.Někdy záleží i na tom,jaké barvy oblečení máš na sobě.Teplé tóny,veselé barvy na tebe budou také působit pozitivně.Myslím,že éra EMO je už out.Když nechceš vyhledat odbornou pomoc (nechápu proč) musíš zkusit všechno,co sám zmůžeš,ale bude tě to stát mnohem více sil,energie a úsilí s nejistým výsledkem,než kdyby tě vedl odborník. ..:D

UmRRRi

začni hulit ! to pomáhá ! =DDD