kaolin

nechci se rozvádět i když se ženou nežiji lze dohodu o majetkovém vypořádáni mezi sebou uzavřít bez notáře

když jsme odloučeni a přesto formálně manžele je možna plnohodnotna dohoda mezi manželi na uřadě s ověřenymi podpisy abychom neživili notaře,oba si to přejeme.Odloučení trva už 15 let a navzájem jsme si vyšli vždy vstříc,písemným prohlášením.Co ale když se jeden z nás zadluží?

Nejlepší odpověď
baghira

Samozřejmě svéprávní lidi můžou mezi sebou uzavírat jakékoliv dohody.

Notář je dobrý k tomu, aby sestavil smlouvu, která je po formální stránce v pořádku. Pokud si ji sestavíte sami, tak sice ušetříte, ale může se stát, že dojde na lámání chleba a u soudu se zjistí, že ve smlouvě něco chybí nebo je blbě formulované a bude s ní problém.

Další odpovědi
Drap

I když spolu nežijete, tak jste pořád manželé. A u nás je stále oficiálně považová majetek manželů za společný.Pokud bych nějakou podobnou dohodu dělal, tak určitě ne bez notáře, popřípadě bez advokáta.