zjentek

Nechce se vám Čechům plakat lítostí při čtení některých novinek?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/393147-svycari-budou-v-referendu-hlasovat-o-garantovanem-statnim-prijmu.html
..myslím takovou tu marnou lítost, no, spíše pocit bolesti z Vaší státní příslušnosti.

Nejlepší odpověď
Quimby

Ani ne, nic nám nebrání to zavést i u nás. Ale v obou případech bych s tím nesouhlasil.
A pokud jsi žil nebo znáš někoho kdo bydlí třeba v Ženevě, tak 60 tisíc tam rozhodně není stejné jako 60 tisíc tady.

Další odpovědi
UltraFan

Nemá cenu se nad tím rozčilovat a doufat, že slovo ZVÝŠENÍ se někdy ukáže také u nás 😉

jamar28

Občas. Ale nevím, jak s tím souvisí švýcarské hlasování o nějaké polokomunistické „vymoženosti“, která s nejvyšší pravděpodobností stejně neprojde.

Agneta

Takzvané „občanské peníze“ zavádějí teď v jednom regionu ve Finsku…jednou to bude muset být v celé Evropě, neboť práce bude stále méně a „nezaměstnaných“ stále více.
Ta správa té nezaměstnanosti stojí majland, např. v Německu by mohli poslat 600 000 lidí domů, roční úspora by byla 46 miliard €, takže by státní dluhy mohly být za 4 roky splaceny – vypočítala vládní strana CDU.
Jedinou daní by byla DPH, a to ve výši 45%.

V Česku by to bylo asi 9 000,–Kč/měsíčně pro dospělého, a 4 500,– pro děti do 15 let. Zároveň ale žádné důchody, soc. a zdravotní pojištění nebo daně z nemovitostí a příjmu…

zjentek

oprava- příslušnosti.