Avatar uživatele
Weroniq

necháváte nabíjet přístroje přes noc? nevadí to?

například mobil, notebook, baterky atp. když to nechám v síti přes celou noc, jestli to nějak nevadí – někdy je ten akumulátor docela teplý – nebo jestli se tím nějak nezkracuje životnost baterie, když je to tak dlouho v síti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Deli, Ponytail před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Především Vám nabíječky, které máte zbytečně dlouho v zásuvce, žerou pořád elektřinu (i když už nenabíjí).
Manžel udělal takové „noční stanoviště mobilů“, kde máme všechny nabíječky na všechny mobily, které v domácnosti jsou. Než jdeme spát, připojíme mobily k nabíječkám a každý den tak začínáme s nabitými bateriemi. A aby jsme zbytečně neplýtvali elektřinou, v zásuvce, ze které jsou nabíječky napájeny, máme časové spínací hodiny, které se zapnou kolem jedné hodiny po půlnoci a kolem čtvrté se vypnou. Proud do nabíječek jde tak jen 3 h denně, nehrozí, že je zapomeneme odpojit a mobilům to na nabití plné kapacity stačí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

já nabíjím mobil přes noc standardně, mám ho snad šest let a baterka má pořád výdrž perfektní, takže mu to nejspíš nějak nevadí. Notebook se mi dobíjí sám ze sítě, když to potřebuje; když je vypnutej a nabitej, nic nedělá a nevadí mu to. Jedinej problém je s bateriema – ty jsou ráno po nabití teplý a tudíž to podle Caseyho není úplně ono… nicméně taky je pár let mám a fungujou furt slušně. Takže to případný zkrácení životnosti nemusí být ani moc znatelný – ale asi taky záleží na kvalitě baterií.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
casey

akumulatorum, kterym se nabijeni po nabiti samo nevypne a pokracuje dal to vadi.
Jestli je rano baterie tepla a mela by za tu dobu jiz byt nabita->nabijeni neskoncilo → vadi.
Studena baterie → nabijeni skoncilo a tento pristroj nadale lze takto nabijet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ohřívá se nabíjením. Pokud se nabije, tak dnešní přístroje už nemají problém, automaticky nabíjení zastavit, tudíž žádné problémy by vzniknout neměly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tak přes noc určitě ne – i když ho večer než jdu spát zapnu ,tak mě nějak vzbudí povinnost nabíječku vyjmout ze zásuvky-myslím…že i přebíjení nesvědčí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ano.
Ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek