pn65

Nechává exekutor na kreditce alespoň životní minimum? Nebo bere vše a zablokuje účet?

Mám nové místo a asi 13 000 kč, chtěl bych si zařídit bankovní účet, ale nevím jestli je to vhodné, když mám exekuci.

Máte někdo zkušenosti?

Popř: u které banky je to nejvýhodnější momentálně?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Je úplně jedno, zda si necháš peníze posílat na účet a nebo vyplácet v hotovosti – exekuce je z platu vždy uspokojována, tobě vždy zbude tzv. nezabavitelná částka.
Jen bych upřesnil – „kreditku“ velmi pravděpodobně nezískáš, ke svému bankovnímu účtu dostaneš debetku.
😉
A u které banky je to nejvýhodnější – podle tvých potřeb, ale orientuj se na tzv. nízkonákladové banky – Air, Equa, mBank, Sberbank, ZUNO, Fio …

Další odpovědi
marci1

Pokud máš exekuci, tak ji musíš přece ihned řešit. ☹ Požádej soud o oddlužení (osobní bankrot). Většině žadatelů soud vyhoví (dobré je to, že máš práci). Budeš splácet po určitých částkách, ale nechají Ti dosti velkou částku na běžný život.