NECHAPEME TOMU VSICHNI

TO CO JE ZA BLBOST, RIDIC KTEREJ RIDIL BEZ ŘP?! SPACHAL TRESTNEJ CIN A POSKODIL NEKOMU MAJETEK, TAK ONI SOU VOLNI A TI CO RIDILI S OPRAVNENIM ALE S ALKOHOLEM A NIKOMU NEUBLIZIL ANI NENABOURAL TAK ZADNA AMNESTIE. A TO KDO VIMISLEL TUHLE HLOUPOST TO SE VSICHNOI SPAKATILY?!!!??SMES­NY

Nejlepší odpověď
standa

Tak úplně „volní“ nejsou.

Jednak záleží na výši škody poškozeného majetku a na ostatních okolnostech, které se v rámci přestupkového řízení budou posuzovat. Paradoxně za tuto činnost, která je sice jen přestupkem, lze vyfasovat docela velké tresty (pokuta až do 50.000 Kč a případně i zákaz řízení). A pokud dotyčný řídil BEZ řidičáku, který mu byl dříve zabaven, tak se dopustil i trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“, za který určitě ´vyfasuje´ minimálně podmínku nebo finanční trest a zcela určitě zákaz řízení…

No a to porovnání s řízením pod vlivem alkoholu, to myslíte vážně?

Naštěstí tato ´hloupost´ zůstala i nadále v trestným činem a navíc s přísnější trestní sazbou.

Já jsem rád !

To COVERENDER:

…troufnu si odhadnout, že ani vy nemáte moc poněti o realitě (ale nechtěl jsem vás urazit)

Další odpovědi
COVERENDER

Sice je pravda ze ten alkohol je dost nebezpečný tak jen at je řádně potrestány, ale tem co řídí bez řidičáku byt rozhodne pritvrdil! Myslim si ze tohle rozhodne spravedlivé neni! Holt pánové tam nahore nemají moc ponětí o realitě… To standa-ja mam pouze svuj nazor a ten jsem rekl. Nikdo nema stoprocentni pravdu a nejsem sam kdo tu vyjadřuje osobní nazor a ne jenom opis toho co nekde vyhledá.