Pokročilý

nechala jsem si vyvolat digitální fotografie a přišly mi v jiném rozměru, než jsem si objednala

nerozumí někdo tomu, proč když jsem si objednala fotografie 20x30cm aby se mi vešly do rámečků, tak mi přišly v nějakém rozměru 21x27 nebo nějak tak.. prý to jinak nešlo, když je to v digitální podobě a ne z negativu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží v jakém poměru stran vám fotí foťák. Převážná většina fotí v poměru 4:3. Takže vám to také v poměru 4:3 přišlo.
Vy jste si objednala poměr 2:3. Pokud by ho měl lab dodržet tak o část obrazu přijdete ( musí se udělat výřez v poměru 2:3) Nebo tam budou bílé okraje, které doplní obraz v poměru 4:3 na velikost papíru o poměru stran 2:3. Stejný problém nastává pokud si necháváte dělat fotky 15 x 10 což je též poměr 2:3. Buď tam máte bílý okraj, nebo o část obrazu přicházíte.
Dobrý lab se na toto ptá předem.
Nic jiného s tím dělat nejde kdyby si s tím hráli jak chtěli.

Pokud by se použil nesymetrický přepočet dojde k deformaci obrazu, tak jako to znáte z televize. To se ale u fotek běžně neopraktikuje.
Pokud chcete mít svoji fotku opravdu pod kontrolou je třeba fotku ořezat doma již na ten poměr stran formátu který od nich chcete ( pokud ho již nemáte z foťáku). Existují foťáky kde si můžete navolit poměr stran fotky 4:3, 3:2, 16:9.
Jinak vám to ořízne automat nebo dodá tak jak to dodali vám

Další odpovědi:

Zlatý

Fotka ma nejake rozmery. Je ptakovina tvrdit, ze by to jinak neslo, ale nemeli to zasilat v jinem formatu, nez jste se s nimi domluvila. U fotek je ta vyhoda, ze si s nimi muzete pohrat. A pokud to bylo v nejakem spatnem formatu, tak by to mohli bud oni (predpokladam za penize) nebo spis vy upravit a poslat dodatecne. Ale ta uprava tomu doda malou deformaci (napr. useknete kousek nebe nebo travy - nebo naopak fotku mirne roztahnete, apod.) a asi proto tvrdili, ze by to "jinak neslo".

Pokud by vam to nechteli udelat znovu, tak jednoduse doporucuju nuzky a bily papir. Nuzkami zkratite tu fotku o 1 cm, abyste dostala onech vasich 20cm a bilym papirem to podlozite, takze na stranach budou bile okraje. Kdyz to udelate u vsech fotek, nebude to vypadat spatne. (Bily papir je samozrejme mozne nahradit treba papirem zlutym, hnedym, apod.)

Zlatý

Laboratória nerobia výrezy, pokiaľ si ich zvlášť neobjednáte. Vychádzajú teda z celkového záberu a jeho možnosťou vloženia do požadovaného rozmeru. Robí sa to so strojnou automatikou.
V niektorých zberniach majú automaty, kde si fotografiu môžte upraviť a tak nechať vytlačiť.

Bronzový

Sice jste zadala že chcete určitý rozměr ale určitě jste nevyžadovala pevný rozměr a potom to přišlo v jiném rozměru než jste chtěla.Ve fotolabech jsou lidé naučení ovládat ty mašiny stylem cvičené opice. Pokud jste si to šla vyzvednout sama a rozměry fotografie měli v digitální podobě rozlišení vyšší jak 1200 x 600 Mpx tak požadujte vrácení peněz za zmršené fotografie

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.