Michal Kole

Nebylo by to porušení zákona o veřejných zakázkách,kdyby mi dal starosta zakázku na webovou prezentaci městského bazénu?

Čistě teoreticky: Mohl by starosta nebo primátor nějakého města přijít ke mě domů a dát mi veřeunou zakázku na vytvoření webu městského plaveckého bazénu, aníž by tím byl porušen zákon o veřejných zakázkách?

Jak je to s veřejnými zakázkami malého rozsahu?
Doplňuji:
To vím, že se veřejná zakázka musí vyhlásit, ale u malého rozsahu prý nejsou pravidla tak přísná.

Prý se veřejné zakázky „rozdělují“, aby se nepřesáhl finanční limit, tuším že jsou to 2 mega a nemusela se výběrovka dělat

Odpovědi
anonym

Michale, starosta a k Tobě domů?
Jako kamarád snad, ale veřejné zakázky se musí „vyhlašovat“ a ne „nosit“ Michalovi Kolemu domů.
To už zase tu lepší republiku nevybudujeme. Aby to čert vzal, a tak se to po ránu hezky rozvíjelo s tím bagrem…
Doplňuji:
Taky je mi jasné, že to není otázka vědomostní, ale řečnická. Michale, dobře víš, že Češi jsou národ nadmíru důmyslný, pokud jde o vymýšlení různých zkratek, obcházení zákonů a zákazů atd.

Představa je to hezká a docela bych Ti přála, aby se Ti vyplnila. Určitě bys odprezentovat krásný bazén a bylo by tu aspoň něco slušného pro lidi. Jen bych byla opatrná na ten kontakt v soukromí.