Michal Kole

Nebyla by větší motivace Úřadů práce lidi zaměstnávat, kdyby sociální dávky se platili přímo z rozpočtu na provoz?

Jinými slovy, pokud by si ty úřednice všechny peníze vyplýtvaly na dávky, tak by nedostaly výplaty.

Stačí jen zvednout telefon a „ukecat“ zaměstnavatele, aby zaměstnal a pokud by se cukal, tak by se mu tam chodilo každý měsíc na kontrolu a určitě by se vždy něco našlo.

Časté kontroly by i zlepšily pracovní prostředí i rpo stávající zaměstnance, protože by se zaměstnavatel bál, aby zase nějakou neschytal.

Úřad práce má větší vyjednávací sílu, než uchazeč, bez vysoké školy a praxe, řidičáku, se zdravotními problémy.

Nejlepší odpověď
anonym

Větší motivace ÚP zaměstnávat uchazeče o zaměstnání by byla v případě, že by se stát a podnikatelé starali o vytváření nových pracovních míst.
Michale, kde nic není, ani čert nebere. Jestliže úředník ví, že pro 200 lidí mít práci nebude, tak ji prostě mít nebude.
Stále se tady na ty chudáky na ÚP hází něco, co nemohou ovlivnit. Chování některých zástupců tohoto úřadu jsem zažila na vlastní kůži a nemám chuť se tu nikoho zastávat, je ale zbytečné chtít něco po lidech, kteří nemají žádné pravomoce ovlivnit současný mizerný stav se zaměstnaností.
Pokud chcete něco vyřešit, tak se obraťte na ty z mocných, kteří se současným stavem něco udělat mohou. Třeba je už přestane bavit se jenom vymlouvat a začnou za své platy také konečně něco dělat. Vše je jenom o politice, a ta naše je skutečně dost špinavá.

Další odpovědi
dudu

Probůh, přece o tom kdo bude pracovat rozhoduje uchazeč a především potencionální zaměstnavatel. Co by si třeba počaly chudery úřednice ÚP v regionech kde nemají jen samé pracující romy a hemží se to u nich bílými feťáky a jinými povaleči.

Drap

Michale, vždyď jsi vymyslel nesmysl. Jak bys chtěl stanovit základní částku jak ty říkáš na provoz ?
A Úřád práce lidi hlavně eviduje . Zaměstnání jím zařídí jen zcela vyjímečně.