Nebude zvonit u mě nebo souseda zvonek?

Koupil jsem si bezdrátový zvonek výrobce Panlux typ H-108/M. Má dosah 100m,pracuje na frekvenci 433,9MHz. Lze volit mezi 32 melodiemi. A mě zajímá když si sousedkoupí stejný ale navolí si jinou melodii zvonění.Nebudou ty dva stejné zvonky kolidovat mezi sebou? Jedná se mi o to aby když někdo zazvoní u souseda nezvonil současně i můj zvonek.

Nejlepší odpověď
tekumseh

S největší pravděpodobností ne, to by musela být velká náhoda. Tlačítko (vysílač) a zvonek (přijímač) pracují sice všechny na frekvenci 433,9 MHz, ale přenos signálu je kódovaný. Zvonek přijme pouze signál od tlačítka se stejným kódem. U některých bezdrátových zvonků lze ten kód nastavit, někde je napevno nastaven od výrobce. Každopádně je množství různých kódů dostatečně vysoké na to, aby se sešly dva stejné zvonky se stejnýmy kódy v dosahu 100m..:-). Volba melodie na to nemá žádný vliv.

Další odpovědi
Mapel

Jsou bezdrátové zvonky, které mají kódování signálu a mohu dát dvě bezdrátová tlačítka vedle sebe a budou zvonit na dva různé zvonky, nebo jedno tlačítko bude zvonit na dva zvonky. Záleží na spárování obou komponentů. Na přesnou odpověď se musím mrknout na technické parametry.

venkovan

Neboj. Je možné, že bude. My jsme ho proto už zahodili. Zvonil i když jsme dali jinou frekvenci. A protože podobný zvonek mají starší ne moc vzdálení sousedé (asi 40–50 m), dali jsme sami jiný.