iceT

Nebožtík je

zesnulý člověk.Nevíte jak jinak nazvat živého?Božtík asi těžko…:-)

Nejlepší odpověď
beer

Máš pravdu, božtík vypadá hrozně. Že by Božkov?

Další odpovědi
Terryle

Asi prostě člověk, ne?

Božtík by fakt nebyl nejrozumnější, i když to je krásný slovo… vem si, pak by paní byla božtice, a to je skoro jako Božka, jak by k tomu všecky Boženky přišly :)))

panenka

Živá bytost nic jiného mě nenapadá.

vodník

V pohádkách bývá mnohdy použito pojmu „živáček“.Příklad: Putoval spoustu dní a nocí a nepotkal ani živáčka. Je však problematické tohoto pojmu použít v jiných případech.Neznělo by to divně kdyby někdo sděloval někomu že třba potkal tři živáčky?

FOG

Bozi tvor.
Doplňuji:
Ale svoji „byvalou“ jsem nazyval „nebozka“,prestoze stale zije a jmenuje se rovnez jinak nez Bozena.
Proste pro me „umrela“.

hanny 2

Fakt dobrý,to jsem se po ránu pobavila!!!

Terryle

Ještě mě napadlo – jak nazvat pošlého živočicha :)
protože živočich je evidentně něco živého – a když zhyne, tak už nežije…
…nezavedeme novotvar mrtvočich? :)))

iceT

HIHIHI,jsi mě moc pobavila,přepisuju si seznam a narazila jsem na At žije nebožtík,tak mě tak napadlo,že spousta slov má svůj opak,nebo jak se to řekne,většinou je na začátku -ne-,tak jsem chtěla vědět,jestli k nebožtíku existuje taky božtík.:-)
mrtvočich-nové slovo-to chce patent.