daja

Nebankovní úvěr, společnost mlčí!

Požádal jsem o nebankovní úvěr jednu společnost v Česku, web má na internetu. Zprostředkovateli jsem vyplnil Žádost. Následovaly sliby o malém úroku a rychlém vyřízení úvěru. Když se dotazují přes e-mail a doporučenou poštu, nikdo neodpovídá (už přes měsíc), jak rozhodla úvěrová rada. Přitom jsem již zaplatil za provedený odhad nemovitosti 5 tisíc Kč. Co s nimi, když vůbec nekomunikují?
Doplňuji:
Určitě něco z Tvých rad provedu. Ď!!

Nejlepší odpověď
petka

Mám ověřené, že dobré zastrašení je dopisem napsaným na úrovni právnické řeči s podpisem člověka s několika tituly. Jestli máte takového známého, tak poproste jeho, jestli by nesepsal nějaký (byť nesmyslný) dopis, že hrozí podle ruznych § to a to a oni se leknou! Jestli nikoho takoveho neznate, tak takovy dopis zkuste sepsat sam pod pseudonymem a nebo se obratte na skutecneho pravnika.

Další odpovědi
makyna

tak to nevim

LuciJe

Pokud nemáte se společností podepsanou nějakou dohodu či smlouvu a nebo jste přímo firmě nezaplatil např. zprostředkova­telskou provizi nebo jiný poplatek, firma nemá žádnou povinnost s Vámi komunikovat (samotná žádost firmu k ničemu nezavazuje). Čili, pokud sami nebudou chtít a nebudou reagovat, pro Vás v této situaci žádné páky neexistují.

brazdarom19

Toto musí být dost nepříjemná situace. O podobných případech už jsem ale četl, tak právě proto se takovým nebankovním institucím spíše vyhýbám. Sám jsem si teď peníze půjčoval. Potřeboval jsem to na servis šroubových kompresorů – https://www.kom­presory-filtry-servis.cz/sluz­by/servis/ser­vis-kompresoru Nakonec jsem ale dostal půjčku od mé banky, což bylo úplně to nejlepší možné řešení.