Názvy souborů v pc a jejich duplicita?

V jedné složce nemůže být stejná složka, tedy nemůže mít stejný název. Např. obázek.jpg
Zkoušel jsem jeden obrázek upravit, nechci teď popisovat jak a k čemu, ani složitost, ale jakmile jsem obrázek upravil, uložil, tak jsem se na něj podíval. Následně jsem jej vyhodil do koše. Soubor se jmenoval obrázek.jpg
Pak jsem opět obrázek upravil, uložil a podíval se na výsledek. Jelikož se mi nelíbil, odstranil jsem jej do koše.
Jelikož jsem tyto úpravy prováděl ve složce obrázky, měl jsem v této složce vždy jen jeden takto pojmenovaný obrázek. Pokud bych ho ze složky neodstranil, nemohl bych obrázek pojmenovat vždy obrázek.jpg ale musel bych jej pojmenovat jinak (např. obrázek1.jpg) Pokud bych jej nepřejmenoval, systém by mě vyzval k přepsání.
A nyní otázka: Jak je možné, že v koši který jsem pak následně otevřel jsem měl několik těchto obrázků a pokaždé se jmenoval obrázek.jpg?
Copak koš je nějaká výjimka, že se tam můžou soubory jmenovat stejně a ničemu to nevadí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Koš není klasická složka, je to označení pro složku c:/RECYCLER (možná v jiných WIN pod podobným názvem), kde se tyto soubory ukládají pod jinými, odlišnými názvy a zároveň je ukládáno jejich původní pojmenování. Při otevření koše je zobrazeno toto původní pojmenování každého souboru, nikoli jeho současný název.

Další odpovědi:

Bronzový

Ja používam na obrázky Irfanview, pri ukladaní jednako popísanách obrázkov ma upozorní, že už existuje podobne označený obrázok, a nakoniec môžem uložiť aj nový s podobným názvom. Ale ten druhý očísluje automaticky číslo 2. Alebo ho sám premenujem. Prípadne pridám do názvu malé písmenko, číslo, značku. Potom sa už dá ľahko uložiť, lebo už je rozlíšené od toho pôvodného. Jpg je označenie formátu, keď si sám pomenujem obrázok, potom sa už v označení .jpg nevyznačuje, lebo formát mám v adrese vypnutý.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Zkus obrázek z koše obnovit a uvidíš, že už ho pod stejným názvem uložit do složky nelze. Koš je prostě koš na odpad...

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.