Nechápavé

Názor na značku Apple?

Podle me je to predrazena sračka :)
Za polovicni cenu se dá sehnat vykonostne lepsi zarizeni nez od applu

Nejlepší odpověď
chachar1922

Ale chápej, jde o to „jabko“, takže nekup to :D Je jedno, že to je k prdu :D

(já bych si to nekoupila)

Další odpovědi
lexx

nikdy jsem neměl, nepoužíval…u mě kritérium jediné: cena versus výkon

Lamalam

Mám telefon a jsem spokojená. Manžel se živí počítačovou grafikou a DTP a používá jenom stroje této značky ( a s ním 90% ostatních profesionálních grafiků). Asi tomu, na rozdíl od tebe, nerozumí.

Výkonnostně srovnatelné nebo dokonce lepší stroje na platformě PC neexistují, alternativou jsou pouze grafické stanice SGI (ta jsou ještě dražší než Apple). Asi jsi nikdy u žádného Maca neseděl.

Quimby > o serverech nic nevím. Manžel má dva Macy (typ nevím, vypadá to jako černá popelnice) a říkal, že stejně výkonné PC se jako hotová sestava neprodává, a že postavit to na zakázku by stálo víc, než čtvrt mega, co dal za ty dva Macy.

BANAN93

předraženo to je z důvodu vývoje produktů – skoro se vším přišli oni a ostatní to obšlehli, ale já osobně to také nekupuji – také preferuji cena/výkon a to že je to z značné části průmyslová špionáž jsem ochoten oželet :)

marci1

Známý, který tomu dost rozumí, říká, že je to opravdu předražené, ale Apple je hlavně pro Američany jediná možná (a drahá značka). 🙂

jpau

Značka jako každá jiná, míří na jiné portfolio klientů než jsi Ty. Mám telefon, líbí se mi iTunes, pojetí iOS (především to, že je to ve srovnání s Androidem „omezené“) a celkově je to hezká věc (někdo to může mít jinak), cena je podobně mimo jako u „vlajkových lodí“ jiných společností.

xxx3

Zajímavá firma s nejgeniálnějším marketingem na světě. Osobně je moc nemám rád – zvlášť kvůli tomu, že ve svých produktech tlačí uživatele k určitému chování, které mi osobně není blízké. Svět Windows (a Linuxu samozřejmě) je taková trochu džungle, kde si schopný uživatel může leccos maximálně přizpůsobit svým představám (a také hodně pokazit). To u Applu není tak snadné. Buď se ztotožníte s našimi postupy, nebo máte smůlu. Jiná věc je, že zařízení od Applu většinou opravdu bez problému fungují, což jistě usnadňuje optimalizace pro konkrétní hardware a také relativní unifikovanost zařízení (ve srovnání s tím, co všechno vychrlí konkurence za jediný rok). Kromě zmiňovaných grafiků je Apple také standardem v hudebních studiích i mezi live muzikanty. To jsou oblasti, kde opravdu nejde jen o koupení dobrého pocitu. Přesto je fakt, že Apple má oproti ostatním firmám obří marže a umí prodat to, co by u jiného výrobce bylo patrně propadákem.
P.S. Osobně spokojeně používám jejich Ipad Air a nenávidím zlo jménem iTunes pro Windows.

Klaproth

S mobilními přístroji a běžnými počítači nemám žádnou zkušenost. Pokud jde o výkonné počítače pro profi práci s multimédii, tak nemáš pravdu v tom, že za poloviční cenu se dá sehnat výkonnostně lepší zařízení než od Applu. Vtip je v tom, že Apple prodává vyladěnou funkční sestavu. Na platformě PC si podobně vybavený stroj musíš nechat na zakázku postavit.za stejný, nebo větší peníz, než kolik stojí hotové ověřené řešení od Applu. Dalším bonusem pro Apple je to, že pro profesionální práci s grafikou a DTP nabízí osvědčené a bezproblémově kompatibilní perferie fungující na první zapojení. Pokud ses někdy na pracovní stanici HP pokoušel pod Win rozchodit kalibrátor barev, víš o čem je řeč.

Quimby

Člověk si platí za značku, což může někomu(včetně mě) přijít předražené, ale kvalita se jim zase upřít nedá.

Banan93: Není moc pravda, spíš se jim to podařilo prodat.
Lamalam: Ehm, viděla jsi někdy server/cluster složený z věcí od apple?Naopak tam kde je potřeba výkon se apple prostě nepoužívá, protože na poskládaný PC to prostě nemá.

RyuzakiKate

Mám od Vánoc 2009 iPod a stále funkční. Asi se k tomu umím chovat.

honza19hk

jabko bych nechtěl ani zadarmo. je to krát předražená značka. tak jako když si koupíš kolo specialized. taky platíš nehorázně značku.pravda je že mám doma 3 spešly.

malinak812

Mám zkušenost jak s jejich telefony, notebooky, tak teď nově i hodinkami a všechno šlape jako hodinky (haha). Počítač a telefon jsem si před lety kupoval jako nové a i po té době pořád oba produkty fungují bez problému. Hodinky jsem původně nechtěl, ale měl jsem možnost je koupit za dobrou cenu od kamaráda, tak jsem je vzal. Jen jsem si k nim musel sehnat nový řemínek Překvapivě jsem se je také naučil využívat denně a dnes už bych si bez nich nedokázal představit fungovat.

jpau

Pro Quimby

Srovnáváš nesrovnatelné… Když to řeknu tupě, tak je ti určitě jasné že na grafiku potřebuju jiný „typ výkonu“ než třeba na početní operace.

Btw
http://forums­.macresource.com/re­ad.php?1,14782­41

Stejně tak lze teoreticky použít i PowerMac ale nedává to smysl (ekonomicky).