E.

Jaký máte názor na vyšetření doktorky?

Zdravím, asi bych měla odsuzovat doktory, ale s tou svojí mám blbé zkušenosti. Je mi 15 let a před nedávnem jsem spadla z koně na hlavu. Měla jsem přilbu, ale byla to šlupa, okamžitě jsme měli všichni podezření na otřes mozku. Chvíli se mi motala hlava, ale potom to bylo v pohodě, tak jsem na pohotovost jet nechtěla. Ten den jsem dál normálně fungovala, jako by se nic nestalo. Hrozně mě bolelo za krkem, takže jsem šla radši k doktorce, nejsem si jistá, jestli se mi i motala hlava, ale nebyla jsem ok. Místo, aby mě pro jistotu poslala na rentgen nebo na něco mi dala mastičku s tím, že by mě to mělo přestat bolet a řekla,že mám brát 3× denně ibalgin, dokud mě bolest nepřejde, načež mi v lékárně řekli, že to je naprostá pitomost. Mastička pomohla, bolest se uklidnila. Prášek jsem si nevzala ani jeden. Pak to bylo chvíli v klidu, ale potom se to najednou horšilo. V pondělí ráno, v úterý večer se mi motala hlava, ve středu nic, ve čtvrtek znovu hned od rána, myslela jsem si, že to zaspím, ale nepomohlo to. V pátek jsem jela na pohotovost u nás ve městě, kde mě nakonec vzala jedna doktorka. Mám nízký tlak, měla bych odpočívat atd. Asi nemá smysl to tu všechno vypisovat, ale řekla, že by se to mělo řešit, že by mě měla poslat na neurologii nebo tak, protože se mi v té hlavě asi něco tvoří od toho pádu, že je to tak kdykoliv a že sebou můžu i někde seknout, ať jsem opatrná atd. atd. No a já jsem potom šla ke svojí doktorce druhý den (pátek), ta mi dala haldu papírů, že mám jít na krev, s močí (jako malá jsem měla záněty močového měchýře) a ještě k ušnímu (jako malá jsem měla záněty středního ucha), tak jsem se chtěla zeptat, jestli je možný, že mi podle toho něco zjistí? Protože mně to prostě přijde nesmysl, jestli mám třeba něco v hlavě blbě posunutý nebo já nevím, tak mi to asi těžko zjistí z krve, ne? Jdu tam ale až v pondělí, protože toten týden prý jsou na dovolený nebo co a musela bych to odnést nějaké jiné doktorce, tak mi řekla, že mám počkat pokud se mi nebude motat hlava do tohoto nového týdne.. Jenže já jsem pořád malátná, pořád mám pocit, jako by se mi ta hlava měla motat, jak se měnilo teď to počasí a pršelo, tak to bylo hrozný, dneska opět.. Takže jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že mi podle toho, kam mě poslala, můžou něco zjistit? A pokud ne, tak mám jí říct, že na ten rentgen pro jistotu chci? Omlouvám se, že je to delší. Ale už mám fakt strach.. Trvá to už dlouho…
Doplňuji:
Nechtěla jsem kolem sebe dělat zbytečně dusno, řekla jsem si, že něco vydržím, byla to chyba, uznávám a vím to. Pád byl v sobotu, v neděli jsem myslela, že to bude ok, k doktorce jsem šla hned v pondělí, kdy mi dala tu mastičku. Problém jsem jí popsala celý, řekla jsem, že jsem spadla na hlavu, jela jsem tam navíc s babičkou, byla jsem vyděšená a chtěla jí říct všechno, ale ona mi do toho skákala takže jsem jí řekla jen to nejhlavnější, asi jsem moc ukecaná, nevím. Předepsané léky jsem v podstatě neměla, řekla mi, že si mám vzít ibalgin, ten mi na ten papír ale napsala s tím, že to možná hradí pojištovna, ale že neví, ať zkusím. Já nikoho neviním, jen si nejsem jistá jejím postupem. Na pohotovosti byla paní lékařka o dost rozumnější a řekla, že bych měla na neurologii, možná chirurgie, ale určitě neřekla nic o vyšetření moči… Doma řekli,že je to v pohodě, jinak bych zvracela, kdybych měla otřes mozku. Ve škole jsem nebyla, prázdniny.. A kamarádi si všimli, tak mi pomáhali jak se dalo. Na vyšetření určitě půjdu, ale prostě mi to přijde jako zbytečná ztráta času, ta krev, moč a ušní… Proto jsem se ptala..

Nejlepší odpověď
anonym

Měla jsi jít k jinýmu doktorovi-doktorce, když nejsi spokojená, nebo na pohotovost, můžeš mít problém krom jiného i s krční páteří, to není sranda.
A to je právě to, že doktor se na tebe vyprdne, narve do tebe prášky a příčinu neřeší, taky nechápu, proč nedala rentgen

Další odpovědi
led

1 – V prvom rade by som začala odsudzovať zodpovedného trénera, alebo kto tam v dobe tvojej prítomnosti „velil“. Každý pád, hlavne u mladistvých, z koňa bez ohľadu na vonkajšie známky, tým skôr že bol na hlavu (viď popis pádu), treba nechať preveriť odborníkom lekárom. Nechať takýto pad bez lekárskeho vyšetrenia hraničí s porušením zákona, tým skôr, že „měli všichni podezření na otřes mozku“ (ak už nehovorím o základnej ľudskej povinnosti). Ak dieťa (15 ročná je ešte dieťa) nemá rozum, má ho mať prítomný dospelý.
2 – „Ten den jsem dál normálně fungovala, jako by se nic nestalo.“, nepíšeš, či si šla k doktorke hneď, alebo až na druhý deň. zdravotné problémy po páde sa niekedy prejavujú oneskorene.
3 – popísala si lekárke presne, ako sa nehoda stala, alebo si „len spadla“ a krúti sa ti hlava… Povedala si, že si padla na hlavu? Podľa popisu zjavne nie, lekárka potom postupovala v zmysle tvojich nedostatočných informácií, nemienim ju hájiť, ale pokiaľ dostane zavádzajúce informácie, potom sa môže len domnievať. Predpísané lieky nemohli ublížiť, napriek tomu si ich nepoužila a čo horšie, ak problémy nepoľavili, mala si okamžite isť znova na vyšetrenie, nie až skoro po týždni. Mohlo sa hneď nasadiť potrebné vyšetrenie a ošetrenie.
4 – viniť iného pre vlastnú nedôslednosť nie je správne. Čo robili rodičia, prečo ťa hneď nezobrali k lekárovi, čo robili v škole, to si nik nevšimol, že nie si v poriadku, čo kamarátky,…?
5 – V prípadne oneskoreného ošetrenia treba viac odborných vyšetrení, čo zaberie i viac aj tvojho času, vyššie náklady. V žiadnom prípade neodmietaj a hlavne neposúvaj vyšetrenie na neskôr. Tento „nezmysel“, ako tomu hovoríš, nechaj radšej rozhodnúť odborníkov, nie svojej neskúsenej hlavičke.
6 – „Ale už mám fakt strach.. Trvá to už dlouho…“ nie si sama, strach majú aj ľudia okolo teba.
Doplňuji:
Nech ti to akokoľvek pripadá ako zbytočné, uvedom si jedno, nie si odborník a hlavne ide o tvoje nielen súčasné, blízke ale aj aby vzdialené zdravie bolo bez následkov.
Z čias, keď ako mladšia som pri práci aj dosť riskovala, mám dosť aj jaziev a ich následky sa prejavujú občas i dnes po mnohých rokoch (podľa kostí predpovedám počasie a podobné čary).
Nehodám nie vždy zabrániš, ale vždy sa snaž, aby boli následky z tých nehôd čo najmenšie, radšej žiadne.

mosoj

Ano to je stav dnešního zdravotnictví. Nikdo se tě ani nevšimne, pokud neumíráš a pak také ne, protože to už nemá cenu. Navíc jsou dovolený !! Kdo nechodí k doktorovi ( a to jsou zde podle projevů všichni, mimo mně) tak o tom nic neví.

Nicméně pokud budou tvoje potíže přetrvávat, to nervové vyšetření by to chtělo. Halt se tam zkus vypravit sama, ale nejspíš tě tam doktorka pošle sama. Paní doktorku poslechni . Nikdo zde neví co si nechala z krve udělat !!! S ušima to také souviset může ( narušené vestibulární ústrojí a pod).

Pro zdejší medicinbaly :
http://cs.medlic­ker.com/199-otres-mozku-priciny-priznaky-diagnostika-a-lecba/

A to jsi neměla.
Doplňuji:
A nepřeháněj. Dostala jsi maximálně dvě žádanky na lab. vyšetření.

Agneta

S tím se nechodí na rentgen, ale na CT + MT, ale CT každopádně, a to jde jen v nemocnici. Moc ti to doporučuji, protože s „tímto " zraněním by ses mohla stát "pěkným případem“, a to jsou hororové věci, které tady nechci ani psát, abych tě ještě k tomu neštěstí nevystrašila.:)
Doplňuji:
Zapomeň krev, moč a blbosti, a jdi do nemocnice a řekni jim, že se ti už dost motá hlava, sbal si tažku na pobyt, mezi náma řečeno – musí se to už řešit, jinak budeš třeba invalidní, a nikdo ti nic nedá. Ta tvoje neschopná lékařka se ti pak ani neomluví, takový je svět:D

led

mosoj,
Ďakujem za odkaz na zaujímavú stránku,
ale tento článok ma dostal: Jakou lékařskou specializaci by si vybraly postavy z Harryho Pottera?
Podľa otázky, E. si myslí, že narazila na Hermionu, alebo Rona… a pýta si radu od Draca Malfloya (revízneho lekára v zdravotnej poisťovni)
http://cs.medlic­ker.com/353-jakou-lekarskou-specializaci-by-si-vybraly-postavy-z-harryho-pottera/

led

akosi som pozabudla, že jestvuje aj také niečo ako prázdniny, to bude asi tým, že už do školy nechodím a ani neučím.
Tak ako hovorí Agneta: zbal si plnú poľnú, či vlastne nemocničnú, výbavu a hajde do špitála…

Agneta

E>>>(a led)a tam příjde taky boj ! a sice o to, aby si tě tam vůbec nechali!!!
Toho platí dosáhnout!!!

Agneta

E. >>> jsi moc rozumná holka a moc ti fandím aby ti to dobře dopadlo. Jsem ráda, že to vidíš rozumně, ano ta moč, atd. jsou zbytečnosti, ale ty musíš teď vidět to nejdůležitější – upaluj do nemocnice ! nebo ti vypíšu podobné případy a zběláš jak mrtvola…vůbec to nepodceňuj !

Agneta

led >>> „nechat takovýto pád bez lékařského vyšetření hraničí s porušením zákona“

Ano, plný souhlas !!!

anonym

Agneta
nikdy mě neposlali hned na CT a že jsem toho už měla

Agneta

Samba >>> Buď ráda, ale tohle bych vůbec nepodceňovala

anonym

nejsem lékař, píšu jen podle toho, kam vždy hnali mě, co si pamatuju, na CT jsm šla až po poradě s neurologem a kvůli MG jsem si musela pomalu kleknout, pak mi jiný doktor vynadal, že jsem MG měla mít už dávno, co prý to mám za doktora

Agneta

no jen jí to klidně napiš, ať vidí jak to je:)