dudu

Názor laika a odborníka?

Spokojeně bydlíme v perfektně zatepleném domě o 36 jednotkách. Barák je dálkově centrálně vytápěn. Před časem jsme všechny radiátory opatřili termostatickými ventily a budovu pak domovskou regulační stanicí proto, že dodavatel tepla ve svém zájmu topil jako za dolary a my bychom se asi nedoplatili. Regulace místní stanice se iniciativně ujal šéf našeho společenství, ale snad až příliš vehementně. Údajně kvůli nešetrnému chování nájemníků omezil teplotu media tak, že v podstatě vyřadil z funkce regulační ventily a případné ztěžovatele odbývá narčením, že mají omezit u plastových oken i mikroventilaci. Teplota v bytech osciluje okolo 22 stuňů, takže v zásadě není důvod si ztěžovat, ale řadu nájemníků štve pocit určitého omezování osobní svobody. Máme podle vašeho názoru tvrdě požadovat možnost libovolné regulace teploty ve vlastních bytech, nebo být „dědkovi“ vděčni zato, že všem v dobré víře šetří společné penízky?

Doplňuji:
Vítám zpět a přele zdravím paní annas!!

Nejlepší odpověď
www

Zajímavý postup „dědka“ 😁 Ale počkejte na první vyúčtování, možná to bude fungovat. Jinak máme zatepleno, plastová okna, teplotu regulujeme a za rok cca 20000 přeplatek.. 😉
Takže pokud neuvidíte přeplatek, ozvěte se a požadujte zvýšení teploty v radiátorech.

Další odpovědi
Sůwa

Jasně že požadovat možnost libovolné regulace, na co by tam pak byly ty ventily? Já například jsem spokojená s teplotou 17 – 18°C a ještě mít zavřenou mikroventilaci, tak bych se uvařila a ještě udusila. V noci mi stačí 13°C. Zkuste s dědulou vážně promluvit a vysvětlit mu, že šetření vypadá jinak.
Doplňuji:
Kdo je paní annas? Já tedy rozhodně ne. Sůwa