Název knihy od S. Exupéryho

, ve které je příběh skupiny lidí kteří musí žít spolu a mají jídlo zadarmo. V tom příběhu se lidé pozabíjí. Snad kvůli tomu, že tam chyběl jakýsi motiv stát jeden za druhým a společně něco budovat. Tam měli snad všechno co potřebovali, takže se zdá, že by takový svět byl bez problémů… Namísto toho se začali hádat až se zabili.

Nejlepší odpověď
anonym

knihu jsem nečetla,ale věřím že je to dobré téma k zamyšlení,lidé jsou asi rasa která nemůže mít vše zadarmo a jen tak,musíme mít zřejmě nějaký cíl který nás nutí jít stále dpředu,něco oč je možné bojovat,kdyby jsme neměli tuto špatnou povahovou vlastnost nebyly by války,ani spory a určitě by se žilo krásně,leč bohužel je to nesplnitelný sen,to se nikdy nestane,jsme věčně nespokojení savci,sajeme tak dlouho jako upíři až nezbude co vysávat tak se z chamtivosti pozabíjíme,brrr,to je téma na večer,snad se někdy ze svých chyb poučíme

Další odpovědi
Terryle

Tak to zní hodně dobře, Exupéry je skvělej. Zatím od něj ale nemám načteno tolik, takže nevím… Snad se tady odpověď objeví, ať už od Tebe, nebo od někoho jinýho – fakt by to mohlo stát za to.