Navštívili jste již někdy mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a jaké to bylo?

Byl jste tam někdo? Jaké to bylo? Stojí to za to? Viděli jste nějakou filmovou osobnost?
Letos je to prý Jean Reno, který exceloval například ve filmu Leon, ale diváci si jej pamatují i z komických rolí typu série Návštěvníci. Na festivalu byl loni Mel Gibson, který se okouzlen atmosférou dokonce zdržel déle, než bylo původně v plánu. Předním se dostavil třeba John Travolta a pamatuji jeden rok dokonce i samotného Roberta De Nira. Osobně jsem tam nikdy nebyl, ale za to mám nakoukáno mnoho filmů.

Letošní ročník se koná: Termíny 1. 7. 2016 do 9. 7. 2016 a vstupné dle webových stránek od 80 Kč / film.
Co to, ale znamená? Kolik stojí základní vstupné? Když chci jít na nějaké promítání filmu, tak zaplatím vždy na místě 80 Kč?

Ví někdo i odkdy tento festival v Karl. Varech funguje?

Nejlepší odpověď
tforro

Bydlím 15km od Varů. Kdysi dávno jsem byl v kině na nějakém festivalovém snímku. Nic moc. Všude mraky lidí, všechno ještě víc předražený než normálně předražený. Zaparkovat není kde ani na placených stáních.
Jak je festival, nemá cenu vůbec do Varů jezdit ani na nákup. A hlavně především, vždy, naprosto vždy když je festival tak prší.
A k těm vstupenkám: většina je hned vyprodaných, nebo rezervovaných a kdo se chce dívat na film, tak musí počkat před začátkem promítání, jestli přijdou všichni kdo si vstupenku rezervovali, nebo nepřijdou a místo je volné.

Další odpovědi
dalid

Minuly rok mali 50. vyrocie. Filmove festivaly mam velmi rad, ale vo Varoch som nikdy nebol. Hlavne koli vzdialenosti (som z Prahy) a ubytovaniu a ale nedostupnosti listkov. Milujem Febiofest na ktory chodim kazdy rok a v Prahe je niekolko mensich festivalov pocas celeho roka.

Lamalam

V Karlových Varech jsem se narodila a 34 let tam i bydlela. K festivalu mohu říci jediné: jakmile začal, odjeli jsme pryč.