ge3886

je v pořádku navstevovani dvou psychiatrů ?

jsem ke svému obvyklemu psychiatrovi objednána až za více než dva týdny a bohužel není možné se s ním dohodnout na dřívějším termínu. potřebovala bych tedy zajít za svým dřívějším psychiatrem , který by mne vzal o hodně dříve (1–2 dny). je v pořádku k němu zajít? je to celkem nutné, potřebuji předepsat něco na soustředění, a to už nepočká.

byl by z toho problém? nevím, jestli je vůbec legální chodit ke dvoum psychiatrum zároveň…
Doplňuji:
nemám zájem o tvrzení typu „psychiatr spíše uškodí než pomůže“ . to je jako říkat člověku se zapalem plic, že mu doktor nepomůže a ještě ho bude soudit za to, že onemocnel.

můj psychiatr je skvělý člověk, bez něj bych tu už nebyla.

Nejlepší odpověď
annas

Stejný dotaz na jiné stránce. – Top lékař – asi 14. dotaz a odpopvěď na nějj (shora). .
http://www.to­plekar.cz/zivot­ni-situace/lekar/

Dobrý den, mohu mít více odborných lékařů (jedna specializace)?

Nikoliv, a to z toho důvodu, že i na lékaře–specialisty se vztahuje zákonná 3 měsíční lhůta pro změnu. Z toho vyplývá, že i přesto, že u těchto lékařů (s výjimkou stomatologa a gynekologa) neplatí princip registrace, můžete navštěvovat vždy jen jednoho lékaře v daném oboru, kterého však můžete měnit každé 3 měsíce.

Další odpovědi
magorvkleci

legální to je
jestli to „už nepočká“, tak to už nepočká, co na tom chceš řešit?
ZAJÍT ke druhému psychiatrovi problém nebude
CHODIT ke dvěma psychiatrům už problém bude

mosoj

Samozřejmě, že jít můžeš. Pokud ale ještě půjdeš k tomu druhému tak mu řekni co jsi brala.
Jinak na kecy nedej a nestyď se za to.

Amerikanista zrovna nejsem, ale v USA má každý svého psychiatra tak jako my praktického lékaře.

anonym

už vůbec není normální k ním chodit,protože si myslí o člověku který k ním jde že je vadný a ani ho neumějí posoudit co mu je nebo co ho trrápí, takže určitě mají svoje ego mnohem víš a přemýšlí jak uškodit člověku, oni by správně meli pomoci než uškodit

marci1

Jestli jsi léky, které chceš předepsat už užívala, pak by možná neměl být problém zajít za sestřičkou a nechat si je napsat.