Navštěvovala jste bazén v těhotenství?

Dobrý den,
jsem ve 28. tt a do bazénu jsme před početím chodili s manželem vcelku často.
Vím, že se všude uvádí prospěšnost plavání těhotných, ale na druhou stranu jsem četla, že se doporučuje chodit do bazénu, který je určen i pro plavání kojenců – asi je hlídaný kvůli možným infekcím atd.. Máme možnost chodit do bazénu, kam chodí i hosté z lázní, celkem je dost navštěvovaný… Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
aneli27

Dobrý den,
myslím, že velmi záleží na tom, jak moc jste náchylná na různé bazénové infekce, myslím i v době před těhotenstvím. Pokud veřejné bazény zvládáte dobře, tak bych chodila plavat i v době gravidity. Pokud jste typ, co mívá problémy normálně, tak v těhotentsví by mě do žádné vody nikdo nedostal.
Já osobně jsem chodila na předporodní plavání – to byl bazén určený pro děti a těhulky, takže teoreticky se nebylo čeho bát. Bylo to moc fajn, krom toho, že jsem se skvěle cítila, jsem se tam naučila i správnému dýchání, které jsem pak při porodu (aspoň myslím 🙂 ) využila. Navštěvovala jsem i veřejný bazén a taktéž se vše událo zcela bez problémů, nutno ale říct, že já jsem právě ten typ, který na infekce náchylný není. Samozřejmostí bylo, že jsem vypouštěla saunu a páru.
Existují i speciální tampony určené pro těhulky na plavání – právě k zabránění infekcí – najdete je mj. i na této adrese
http://lekarna­expres.cz/eshop/pr­odukt/senta-protect-tampons-ochranne-tampony
A ještě k těm tamponům jedna malá babská rada – PRÝ stačí i obyčejné namočené do oleje…

Michálek1245

Manželka se v bazénu koupala, ale doma. Máme totiž od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/prelivove/ přelivový bazén, takže jí nic nelákalo do běžného bazénu. :) Ale s malým teď chodíme pravidelně na plavání. :) Navíc ani já ani ona nemáme moc rádi takové ty klasické veřejné koupaliště, kde je hlava na hlavě a člověk tam pořád akorát o někoho brká.