Avatar uživatele
anonym

Navštěvovala jste bazén v těhotenství?

Dobrý den,
jsem ve 28. tt a do bazénu jsme před početím chodili s manželem vcelku často.
Vím, že se všude uvádí prospěšnost plavání těhotných, ale na druhou stranu jsem četla, že se doporučuje chodit do bazénu, který je určen i pro plavání kojenců – asi je hlídaný kvůli možným infekcím atd.. Máme možnost chodit do bazénu, kam chodí i hosté z lázní, celkem je dost navštěvovaný… Jaký je váš názor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iva29, Jahoda před 5455 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aneli27

Dobrý den,
myslím, že velmi záleží na tom, jak moc jste náchylná na různé bazénové infekce, myslím i v době před těhotenstvím. Pokud veřejné bazény zvládáte dobře, tak bych chodila plavat i v době gravidity. Pokud jste typ, co mívá problémy normálně, tak v těhotentsví by mě do žádné vody nikdo nedostal.
Já osobně jsem chodila na předporodní plavání – to byl bazén určený pro děti a těhulky, takže teoreticky se nebylo čeho bát. Bylo to moc fajn, krom toho, že jsem se skvěle cítila, jsem se tam naučila i správnému dýchání, které jsem pak při porodu (aspoň myslím 🙂 ) využila. Navštěvovala jsem i veřejný bazén a taktéž se vše událo zcela bez problémů, nutno ale říct, že já jsem právě ten typ, který na infekce náchylný není. Samozřejmostí bylo, že jsem vypouštěla saunu a páru.
Existují i speciální tampony určené pro těhulky na plavání – právě k zabránění infekcí – najdete je mj. i na této adrese
http://lekarna­expres.cz/eshop/pr­odukt/senta-protect-tampons-ochranne-tampony
A ještě k těm tamponům jedna malá babská rada – PRÝ stačí i obyčejné namočené do oleje…

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Manželka se v bazénu koupala, ale doma. Máme totiž od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/prelivove/ přelivový bazén, takže jí nic nelákalo do běžného bazénu. :) Ale s malým teď chodíme pravidelně na plavání. :) Navíc ani já ani ona nemáme moc rádi takové ty klasické veřejné koupaliště, kde je hlava na hlavě a člověk tam pořád akorát o někoho brká.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy