jackplay

Chci se zeptat, zda lze navštívit jendání soudu, která jsou veřejná?

Zdravím, chci se zeptat, zda mohu navštívit jednání soudu? Zajímalo by mě, jak to tam probíhá. Vím, že většina z nich je veřejná, proto se ptám, jak a kudy se tam dostat, zda tam existuje něco jako galerie v Poslanecké sněmovně. Kde zjistím, jaká jednání jsou zrovna „na programu“. Musím přijít ve společenském oblečení?

Odpovědi
cochee

Na základní škole jsme strávili nějakou dobu u soudu, asi tak 4 líčení, jestli se dobře pamatuju. Bylo to tak nějak „protekčně,“ protože naše třídní byla soudkyně z lidu, tak nám to tak nějak zařídila. Myslím, že normálně přijdeš na soud a na jednotlivých soudních síních by mělo být vyvěšeno, co se bude ten den řešit. Síně jsou zařízeny na „publikum,“ pár míst k sezení tam bývá. V kvádru asi zrovna přijít nemusíš, ale v montérkách taky ne 🙂 Popsané zkušenosti jsou z doby komáří, ale myslím si, že se to dneska neliší.
Doplňuji:
Jo: tady je to pěkně shrnuto – http://www.jak­tak.cz/jak-se-zucastnit-soudniho-jednani.html