erca

Návrh na výmaz práva odpovídajícímu os. věcnému břemeni

Jsem vlastník bytu,na katastru je zapsáno věcné břemeno (pani na dožití)Prosím jaké dokumenty potřebuji na výmaz věc. břemene pro katastrální úřad.Předem děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpověd a kde seženu příslušný formulář?

Nejlepší odpověď
Rhapsody

Pokud věcné břemeno zaniklo (v tomto případě úmrtím) potřebujete úmrtní list a žádost vám pomohou vyplnit na místě. Pokud by se jednalo o dohodu s paní na dožití, která souhlasí je třeba písemné dohoda o ukončení věcného břemene jenom nevím zda stačí ověřená právníkem nebo notářem a další postup jako předtím. Podat žádost na katastru kde vám rádi pomohou se vším potřebným

Další odpovědi
afro.minerva

Hlavně potřebujete souhlas osoby, ke které se věcné břemeno vztahuje. A to pravděpodobně i písemný. Jinak vám věcné břemeno prostě nezruší.