danaanad

Návrh na nařízení výkonu rozhodnutí

Dobrý den,když majitelka bytu podává na podnájemce návrh na výkon rozhodnutí k soudu pro dlužnou částku přes 20 tisíc, tak bych požádala o radu, zda-li majitelka platí nějaké soudní poplatky?Má veškeré důkazy týkající se neplacení přes 2 roky po vystěhování podnájemníka.Díky za radu. Dana
Doplňuji:
Ještě přemýšlím o tom, když vlastně majitelka nemá žádné soudní rozhodnutí předešlé, tak zda-li může ten návrh na výkon rozhodnutí vůbec podat s tím, že povinný by dluh splácel srážkami ze mzdy když zná zaměstnavatele…Nebo musí nejdříve podat žalobu? Díky moc za radu…

Nejlepší odpověď
arygnoc

majitelka platí soudní poplatky a náklady (např, na získání důkazů, znalecké posudky atd.).
Majitelka může požádat, aby soud ve svém rozhodnutí jednoznačně určil, že tyto náklady má uhradit žalovaná strana (kromě dluhu).

Další odpovědi
atriplex

  1. nejprve je třeba podat žalobu, aby soud určil, kdo má pravdu a co má dělat
  2. až když je v rozsudku uvedeno, že někdo něco má udělat a on to neudělá, je na místě podat návrh na nařízení výkonu rozhodnutí.

Poplatky hradí ten, kdo podává žalobu. Bez uhrazení poplatku se soud nebude žalobou zabývat. V rozsudku však soud uvede, kdo celé řízení zaplatí – jedna nebo druhá strana nebo každá za sebe nebo poplatky odpustí.