Veerdi

Návrat do práce při mateřské

Prosím vás,nevíte jestli když jsem na meteřské a chtěla bych se vrátit do práce,kde mi má zaměstnavatel držet tři roky mé místo,mě vezmou zpět i když dále pobírám mateřskou,ale už mám podmínky se vrátit?Nebo musím mít mateřskou ukončenou?Děkuji
Doplňuji:
Omlouvám se,pobírám už rodičovský příspěvěk.Jde mi o to,když teď zavolám svému zaměstnavateli,že se chci vrátit do práce,jestli mě musí vzít zpátky,když pobírám ještě rodičák.

Nejlepší odpověď
panenka

určitě by tě nazpět vzít měl (po dobu tří let by ti zaměstnání držet měl) máš na to nárok pokud se rozhodneš nastoupit dříve zajdi si na úřad tam kde pobíráš mateřskou oni ti poradí co a jak

Další odpovědi
Nuk nuk

Během mateřské dovolené, to je to, co probíhá cca 6–8 týdnů před termínem porodu a pak 28 týdnů po něm, byste neměla být vv zaměstnání. Po těchto 28 týdnech ale následuje tkzv. rodičovská dovolená, během níž můžete chodit do práce, jen by to měl být Váš vedlejší příjem.

V případě, že pobíráte rodičovský příspěvek, pak se do zaměstnání vrátit můžete. Bude ale hodně záležet i na zaměstnavateli, který Vám totiž bude muset změnit smlouvu, protože Vaším hlavním příjmem musí zůstat PPR. Jde ale jen o formalitu a většina zaměstnavatelů dnes stojí spíš o to, aby měli svézaměstnance v práci, takže věřím, že Vám vstříc vyjde.